Z pezinských ulíc zmizlo 21 áut

at / Marec 2003 / Prečítané 1479 krát
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Pezinku zaevidovalo v minulom roku 160 trestných činov spáchaných v uliciach mesta. Z nich sa podarilo objasniť 63, čo predstavuje 39,4 percentnú objasnenosť.

   Najväčší podiel na pouličnej trestnej činnosti v roku 2002 majú krádeže (92) a násilná trestná činnosť (20). V 65 prípadoch krádeží páchatelia odcudzili rôzne veci z auta. Napriek tomu, že pezinská polícia neustále upozorňuje na výskyt tejto trestnej činnosti a vyzýva vodičov, aby si dávali väčší pozor na svoje veci a pri opustení vozidla si vybrali autorádio a iné cennosti, ešte stále je dosť takých, ktorí nedbajú na varovania a dávajú šancu zlodejom.
Na úseku násilnej kriminality sme zaznamenali dvadsať trestných činov, z ktorých je objasnených 17. Neobjasnené zostávajú dva prípady ublíženia na zdraví a lúpežné prepadnutie. Objasnené boli prípady - ublíženia na zdraví (11), lúpežných prepadnutí (2), útoku na verejného činiteľa (3) a vydierania (1).
V Pezinku odcudzili vlani 21 motorových vozidiel. Ďalej páchatelia v štyroch prípadoch ukradli súčiastky z auta, v jednom sa občan stal obeťou vreckára, v šiestich prípadoch páchatelia násilne vnikli do objektu a jedenkrát boli odcudzené plodiny z poľa. Z ekonomickej trestnej činnosti sa vyskytol prípad podplácania a dva prípady podvodu. Okrem toho polícia eviduje trestné činy výtržníctva (2), pytliactva (1), poškodzovania majetku (5), opilstva (7) a prechovávania drog (2).
Najčastejšími páchateľmi trestnej činnosti v Pezinku boli osoby nad dvadsať rokov. Vyskytli sa však tiež prípady páchania trestnej činnosti mladistvými - dve osoby boli do 15 rokov, deväť od 15 do 18 rokov a päť od 18 do 20 rokov. Šestnásť páchateľov konalo pod vplyvom alkoholu. Najviac trestných činov sa vyskytlo v piatok (28) a v nedeľu (28).


Ohodnoťte článok: