Na Sahare bude supermarket Tesca

Marec 2003 / Prečítané 2139 krát
Pezinok je jedno z mála okresných miest, ktoré doteraz nemá väčšiu predajňu známejších obchodných spoločností, okrem Jednoty na sídlisku Sever. Ale už v tomto roku by sa mala situácia zmeniť. Ako sme už informovali na Šenkvickej ulici, medzi Petmasom a čerpacou stanicou pri bývalom Poľnohospodárskom družstve, má vyrásť supermarket Hypernova. A to nie je všetko. Dozvedeli sme sa, že na Myslenickej ulici, medzi sídliskom Juh a družstvom Karpaty v Grinave, vybuduje svoj supermarket aj TESCO.

Bližšie informácie nám poskytol Ing. Viliam Frič z firmy D.I.S.I.:
- Ešte v roku 2001 Mestské zastupiteľstvo schválilo podnikateľský zámer našej firmy, ktorým sme sa zaviazali zintenzifikovať územie tzv. Sahary. Toto územie bolo v Územnom pláne rezervované na občiansku vybavenosť. V našom podnikateľskom zámere je vybudovať v tejto časti mesta obchodné centrum.

Hovorilo sa o tom, že tu má byť obchodný dom Jednoty a obchodné prevádzky pezinských podnikateľov...
- Áno, pôvodne sme uvažovali o supermarkete Jednoty, ktorá už má v Pezinku väčší obchod na sídlisku Sever. Ale rokovania s touto firmou stroskotali, pretože kládla nesplniteľné podmienky, ktoré neboli v súlade s Územným plánom zóny a podnikateľským zámerom.

Zdá sa, že realizácia vášho podnikateľského zámeru je zdĺhavá, mnohí už ani neverili, že z neho niečo bude.
- Záležitosť nebola taká jednoduchá, a pokiaľ sme nemali v niektorých veciach jasno, nechceli sme o nich hovoriť. Bolo treba schváliť Územný plán zóny a aktualizáciu Územného plánu. V decembri minulého roku sme získali územné rozhodnutie a teraz sa pripravujú projekty pre stavebné povolenie na inžinierske siete a komunikácie. Keď všetko pôjde podľa nášho zámeru, už v máji tohto roku by sa mohla začať výstavba.

Čo všetko vlastne váš podnikateľský zámer zahŕňa?
- Čo sa týka objektov, ako prvý by mal byť postavený supermarket TESCO. S touto obchodnou spoločnosťou už máme podpísanú zmluvu. Samotný obchod bude stáť na ploche 3600 m2, a pre motoristov bude k dispozícii 380 parkovacích miest. Výstavba by nemala trvať dlhšie ako štyri mesiace. Tento supermarket zaberie však len asi 25 percent využívateľnej plochy, ktorá je k dispozícii. V ostatnej časti postupne vybudujeme obchody so spotrebným tovarom, mal by tu byť aj väčší obchod so železiarskym tovarom, podobný Baumaxu. Dnes ešte konkrétne nevieme, ktorá obchodná sieť ho vybuduje, ale s potencionálnymi majiteľmi už rokujeme. Mal by tu stáť tiež minimálne päťposchodový polyfunkčný dom, ktorý bude slúžiť aj na bývanie, s hotelovou časťou a väčšou miestnosťou na prezentácie. Chceli by sme, aby to bolo niečo také, čo mesto zatiaľ nemá.