Roman sa zaujímal o problémy v okrese

Marec 2003 / Prečítané 2185 krát
Zľava - Jozef Vlado, Oliver Solga, Ľubo Roman, Milan Vaškor   V rozmedzí niekoľkých týždňov dvakrát navštívili Pezinok predseda a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ľubomír Roman a Milan Vaškor. Na Mestskom úrade sa stretli s primátormi a starostami miest a obcí Pezinského okresu. Na stretnutí boli prítomní poslanci BSK Ivan Pessel, Stanislav Sobota, Richard Demovič a Peter Červenka, prednosta OkÚ Jozef Vlado a odborní pracovníci BSK a Regionálnej agentúry Senec - Pezinok.
Zástupcovia miestnej samosprávy sa zoznámili so zámermi BSK, s možnosťami využívania fondov Európskej únie, s regionálnym rozvojom, budovaním informačného systému a s prípravou referenda o vstupe do EÚ.
V diskusii sa hovorilo o problémoch niektorých miest a obcí. Primátor Pezinka Oliver Solga požadoval riešenie prevodu pezinskej Polikliniky a Domu penziónu na
Hrnčiarskej ulici do správy mesta.
Predseda BSK Ľ. Roman v odpovedi uviedol, že prevod polikliniky na mesto sa uskutoční, keď ju BSK prevezme od štátu. Nie je však zatiaľ naklonený prevodu Domu penziónu z obáv, že tento má regionálnu pôsobnosť a pri prevode na mesto, by sa mohlo stať, že by v ňom neubytovávali mimopezinských uchádzačov. Povedal, že problém pozná a neskôr nevylučuje aj iné riešenie.

Ohodnoťte článok: