Zvolili kráľovnú VÍNA

Marec 2003 / Prečítané 2693 krát
V Dome kultúry v Pezinku sa prvýkrát uskutočnila voľba kráľovnej vína. O tento titul sa uchádzalo trinásť dievčat - študentiek zo Strednej vinársko - ovocinárskej školy v Modre a Stredného odborného učilišťa Pezinok, Komenského ul.
Na dievčatá čakali štyri súťažné disciplíny - test zo znalostí z vinohradníctva a vinárstva, pozvánka do regiónu a prezentácia typického regionálneho jedla, voľná disciplína a ťahanie vína. Na snímke zľava - veronika Sobotová z Vištuka, Klaudia Tretinová z Pezinka a Nina Daražová z GajarOsemčlenná porota pod vedením Ing. Gabriely Vojtekovej sa nakoniec zhodla na tom, že najlepšie v súťaži obstála 20-ročná Pezinčanka Klaudia Tretinová, bývalá absolventka SVOŠ v Modre. Na druhom mieste sa umiestnila Nina Daražová z Gajár, na treťom Veronika Sobotová z Vištuka (obe sú študentkami SVOŠ).
Úspech študentiek modranskej SVOŠ bol jednoznačný, avšak treba priznať, že boli v istej výhode, pretože niektoré súťažné disciplíny sú súčasťou výučby na tejto škole. Dobre si však počínali i dievčatá z pezinského učilišťa, medzi ktorými bola aj ďalšia Pezinčanka Valéria Uhrová.
Víťazka súťaže získala keramickú vázu, korunku, balíček kozmetiky, večeru pre dve osoby a kyticu kvetov. Odmeny získali aj súťažiace na druhom a treťom miesta. Ceny venovali: Dievčatá pri ťahaní vína heverpmkeramika - Zuzana Poláková, korunky - Soňa Kozáková, firma ORIFLAME, manželia Ivičičovci - Zámocká vináreň a Kvetinárstvo - Anna Boldáčová.
Víťazke súťaže vyplýva povinnosť reprezentovať mesto na rôznych kultúrno-spoločenských podujatiach, akými sú - Vínne trhy Pezinok, akcie Malokarpatskej vínnej cesty, Vinobranie a iné. Zúčastní sa aj na súťaži Region Regina v Brne a Kráľovná vína v Brne.
Usporiadatelia súťaže - Mesto Pezinok, Kultúrne centrum Pezinok a Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov chcú organizovať túto súťaž každý rok.