Primátor diskotéky nezakázal

Február 2003 / Prečítané 1918 krát
V ostatnom čase sa medzi niektorými mladými ľuďmi začali objavovať diskusie, ba až rozhorčenie nad tým, že Mesto či primátor zakázali alebo zrušili diskotéky. Keďže sme sa chceli dopátrať pravdy, opýtali sme sa na to priamo primátora Mgr. Olivera Solgu:
- Žiadne diskotéky som nezakázal ani neobmedzil, je to lož, ktorú rozširujú tí, čo nedodržiavajú podmienky prevádzky a zákonné normy. V Pezinku sú štyri diskotéky. Prvá na Šenkvickej ceste funguje bez najmenšieho problému, druhá v Jame funguje tiež, pretože prevádzkovateľ splnil požiadavky hygienika a mesta. Tretia, vo Weste, bola dočasne zatvorená, pretože krajský hygienik zistil prekročenie povolenej hranice hluku a boli tam zistenia polície. Prevádzkovateľ sa zaviazal urobiť nápravu. Diskotéka v Meštianskom dvore na Holubyho ulici bola zatvorená na základe merania hluku, porušovania všeobecne záväzných nariadení mesta a podávania alkoholu mladistvým. Keď odstránia spomínané nedostatky bude diskotéka opäť povolená.
Mesto ponúka podnikateľom za výhodných podmienok vybudovanie diskoklubu v prostredí, ktoré nebude obmedzovať právo občanov na odpočinok, ale aj oni musia pristúpiť na podmienky, ktoré sú bežné v celej civilizovanej Európe. Veľmi ma mrzí, že niektorí prevádzkovatelia vôbec neberú ohľad na svojich spoluobčanov, ba dokonca podnecujú mladých ľudí, často ešte deti, na podpisové a iné protesty proti mestu. V Pezinku je niekoľko desiatok reštaurácií, kaviarní a podobných zariadení, ktoré fungujú do neskorých nočných hodín bez akýchkoľvek problémov. Myslím si preto, že aj problém niekoľkých diskoték sa dá vyriešiť, len ich prevádzkovatelia musia chcieť. A na záver treba tiež konštatovať, že žiadna z týchto prevádzok nemala pri svojom vzniku povolenie na diskotéku alebo hudobnú produkciu - povolenie žiadali len na reštauráciu, kaviareň alebo dokonca cukráreň. I napriek týmto skutočnostiam som však kedykoľvek ochotný stretnúť sa s mladými ľuďmi a vysvetliť im, kto im podáva nepravdivé informácie.

Ohodnoťte článok: