Pomôžme si navzájom

Ing. Eva Lupová / Február 2003 / Prečítané 2091 krát

   Občas sa stáva, že do domácnosti kúpime novú práčku, chladničku, bicykel, kočík, koberec, kus nábytku, posteľnú bielizeň a i., hoci ten pôvodný predmet je ešte funkčný. Človeku je ľúto ho vyhodiť na smetisko. Čo s tým? Sú rodiny, či jednotlivci, ktoré by tieto použité veci vedeli ešte zúžitkovať, potrebujú ich, ale na kúpu nemajú peniaze. Na jednej strane teda existujú potencionálni darcovia, na druhej strane tí, čo niečo potrebujú. Len nevedia navzájom o sebe. Organizátori kampane Za čistejší Pezinok, v snahe pomôcť jedným i druhým a v neposlednom rade predísť vyhadzovaniu nepotrebných vecí na divoké skládky, ponúkajú sprostredkovanie kontaktov medzi nimi hneď viacerými formami:

1. V Informačnom centre v Pezinku na Radničnom nám. 9 (tel. 033/6901107) je možnosť nechať na seba kontakt, či už v pozícii toho, čo niečo ponúka (chce darovať) alebo toho, čo niečo potrebuje. Okrem kontaktu je potrebný samosrejme bližší popis darovanej/požadovanej veci (druh, stav). Uvedené informácie budú vyvesené na špeciálnej nástenke.

2. Časopis Pezinčan, Holubyho 42 (tel. 033/641 3435) a Televízia Pezinok s.r.o., Holubyho 42 (tel. 033/41 2950) sú ochotní sprostredkovať tieto kontakty v pravidelnej rubrike PONÚKAM (DARUJEM) - POTREBUJEM.

   Všetci, ktorí sa organizačne podujali dobrovoľníkom v rámci kampane Za čistejší Pezinok pomôcť a participovať na tejto aktivite (Mestský úrad Pezinok, KC-Informačné centrum, Televízia Pezinok, časopis Pezinčan) veria, že ňou pomôžu dobrej veci, z ktorej budú mať všetci osoh. Jedni ušetria, iným ubudnú starosti, ďalší získajú dobrý pocit a pezinským jarkom, najmä popri cestách, sa uľaví a nebudú sa musieť hanbiť za neporiadok v ich okolí. Tento servis by mal experimentálne trvať do konca mája. Po jeho vyhodnotení sa v ňom bude možno pokračovať, alebo sa vymyslí iný - lepší model. Uvítame prípadne vaše dobré nápady ako ho zlepšiť (Mestský úrad Pezinok, tel. 033/6901 102).


Ohodnoťte článok: