Prípady domáceho násilia

Február 2003 / Prečítané 1560 krát
Vyhrážal sa matke
Vyšetrovateľ obvinil 23-ročného Jakuba C. z Pezinka z trestného činu vydierania. V minulosti súdne trestaný páchateľ opakovane nútil svoju matku, aby mu poskytovala finančné prostriedky alebo aby si ich od iných požičiavala. Peniaze míňal na zakúpenie omamných látok - heroínu a pervitínu. Matke sa vyhrážal, že ak mu peniaze nedá, skočí z okna alebo si spôsobí inú ťažkú ujmu na zdraví. Matka sa obávala, že syn svoje vyhrážky splní a tak mu viackrát finančnú hotovosť poskytla.

Za agresivitu do väzby
Drogovo závíslý 22-ročný muž opakovane psychicky týral svoju matku, vyhrážal sa jej fyzickou likvidáciou, ak mu nedá peniaze na drogy, a poškodzoval zariadenie bytu. Nútil ju požičiavať si peniaze od iných, neustále jej nadával a jeho agresivita sa stále stupňovala. Zúfalá matka podala na svojho syna trestné oznámenie. 22-ročný Marián S. z Pezinka je obvinený z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby a je vo väzbe.

Týral manželku a deti
Rodinné peklo zažila i 42-ročná žena, ktorú psychicky týral jej
manžel. Nielen manželku, ale aj ich tri deti vo veku 10, 13 a 15 rokov, opakovane fyzicky napádal, vyhrážal sa im zabitím, neustále im nadával a ponižoval ich, najmä vtedy, keď mu manželka povedala, že sa s ním rozvedie. 48-ročný Zdenek M. z Pezinka je obvinený z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby a je vo väzbe.

Ohodnoťte článok: