V múzeu naposledy piekli pagáče

Február 2003 / Prečítané 1663 krát

PhDr. Dana Kopálová   Od roku 1999 trvá cyklus kurzov pod názvom Ako to robili naše babky, zameraný na tradičné jedlá. Organizátormi sú Malokarpatské múzeum a Mesto Pezinok. Lektorkou kurzu od jeho začiatku je riaditeľka Malokarpatského múzea PhDr. Dana Kopálová. Za pomoci kolegýň - pracovníčok múzea a Ing. Evy Lupovej z Mestského úradu pripravila už desiatky podujatí, na ktorých sa varili, piekli, kuchtili chutné jedlá. Návštevníci okrem toho, že sledujú postup pri príprave jedál, môžu sa dozvedieť o nich mnohé zaujímavosti a odniesť si domov tiež ich recepty.
múzeum a Mesto Pezinok. Lektorkou kurzu od jeho začiatku je riaditeľka Malokarpatského múzea PhDr. Dana Kopálová. Za pomoci kolegýň - Barbora Jurinová pri vaľkaní cesta na pagáčepracovníčok múzea a Ing. Evy Lupovej z Mestského úradu pripravila už desiatky podujatí, na ktorých sa varili, piekli, kuchtili chutné jedlá. Návštevníci okrem toho, že sledujú postup pri príprave jedál, môžu sa dozvedieť o nich mnohé zaujímavosti a odniesť si domov tiež ich recepty.
V stredu 5. februára bolo na programe pečenie pagáčov, ktoré sú vyhľadávanou pochúťkou v mnohých našich rodinách, ale najmä pri ochutnávkach vína.

 


Ohodnoťte článok: