Nabudúce asi zostanem DOMA

Andrea Zajacová / December 2002 / Prečítané 2191 krát
Spolu s 5-ročnou dcérkou som sa zúčastnila na Vítaní Mikuláša na námestí. Tá bola plná očakávania, a myslím si, že aj ostatné staršie i mladšie deti, ktoré tam prišli. Verte však, i mne samej bolo ťažko pri srdci, keď som videla ako ten "Mikuláš" vybabral s deťmi.
Na balkóne sa ukázal na dve minúty, deťom povedal, že má pre nich tri prekvapenia - vystúpenie speváckeho zboru, rozsvietenie stromčeka a sladké prekvapenie. To prvé a druhé bolo, ale verte, deti najviac čakali na sladké prekvapenie, aspoň na jeden cukrík z rúk Mikuláša alebo čerta. Celý čas v daždi čakali a dúfali, že medzi nich prídu. Pani, ktorá to zrejme organizovala, však vyhlásila do mikrofónu, že Mikuláš má ešte veľa roboty a vyzvala deti, aby sa už rozišli.
Keby ste videli to sklamanie na tvárach detí, prečo im Mikuláš nič nedal, keď ho čakali... Určite každé dieťa dostalo doma bohatého Mikuláša, ale toto je predsa tradícia v Pezinku, aspoň čo tu štyri roky bývame, vždy sme sa tam tešili. To naozaj mesto nemá na 200 cukríkov? Nehnevajte sa, nabudúce asi zostanem v teple doma a dcére to nejako vysvetlím. A myslím si, že nebudem jediná.

Ohodnoťte článok: