Škriatkovia v Grinave

Daniela Klamová / December 2002 / Prečítané 2064 krát
Určite ste už počuli o škriatkoch alebo trochu mysticky - gnómoch. Sú to malí ľudkovia prebývajúci v zemi, sú zlí a neprajní a v ľudskej mysli vyvolávajú závisť, ohováranie, zlobu. Je lepšie si ich nevšímať, lebo ak ich vyprovokujete, dokážu vám riadne znepríjemniť život. A nielen jednotlivcovi, ale dokonca celej obci.
Tak napríklad v Grinave mali svojho času otvárať novú triedu v škôlke, keď zrazu pár dní pred otvorením škriatok zaúradoval, zrušil plán jej otvorenia a problém bol na svete. Po veľkom úsilí rodičov a najvyšších predstaviteľov samosprávy sa ho nakoniec podarilo vyriešiť. Alebo: po dlhé roky v Grinave hrávalo minifutbalové mužstvo Starí páni futbal. V lete na ihrisku, v zime v telocvični ZŠ. Ako obyčajne, chceli aj teraz otvoriť zimnú sezónu, keď škriatok udrel znova. Telocvičňa už nie je pre Starých pánov za žiadnych okolností k dispozícii. Zo športového uplatnenia ostala len krčma a pivo. Neviem, čo tak veľmi nahnevalo grinavského škriatka, keď "vybavil" zrušenie dvoch pracovných miest v Grinave - pracovníkov verejnoprospešných prác, ktorí sa starali o poriadok v Grinave, pomáhali v škôlke, škole, jednoducho boli na prospech celej mestskej časti. Teraz sa museli zaradiť medzi nezamestnaných. Škriatkom nepohla ani skutočnosť, že jeden z nich sa stará o dve deti a druhý - celej komunite známy Valter, mladý človek, má zníženú pracovnú schopnosť, takže si ťažko bude hľadať ďalšiu prácu. Počuli ste? Vraj ich Grinava nepotrebuje.
A škriatok v mysliach miestnych úraduje naďalej, zatiaľ čo Pezinok ponúka nové vízie, nové tváre, nové plány. Zdá sa, že v Grinave si chcú ešte trochu pospať. Nuž teda, dobrú noc Grinava. Želám ti raz pekné dni bez škriatkov.

#?-:nbsp;


Ohodnoťte článok: