EKO KAMPAŇ

Guštafíková, Katarína Popluhárová, Veronika Noskovičová / December 2002 / Prečítané 2130 krát

   Od októbra prebieha v našom meste kampaň Za čistejší Pezinok, ktorej iniciatorom sú Mesto Pezinok a komunitná nadácia REVIA. Cieľom kampane, do ktorej sa zapojili jednotlivci i skupiny dobrovoľníkov, je zlepšenie ekologického myslenia a konania ľudí.
V priebehu kampane sa už uskutočnilo viacero zaujímavých aktivít o ktorých pravidelne informujeme. Do akcie sa zapojili deti na školách, ktoré sa k ekologickým problémom vyjadrovali aj prostredníctvom eko-pošty.

Z listov detí vyberáme:
Veľmi sa mi páči v meste Pezinok, ale predsa má nejaké chyby. Na sídliskách by sa zišlo viac zelene, malo by tu byť viac odpadových košov, pretože vždy sú plné a ľudia nemajú kam vyhadzovať odpadky. To je aj dôvod, prečo sa na našom sídlisku nedarí triediť odpad. Odpadky, ktoré sú mimo košov, vietor rozfúkava po celom okolí.
Aj Saulak je veľmi znečistený. Niekedy tam plávali kačky, teraz tam plávajú smeti. A žijú tam nepríjemné tvory, potkany a myši. Ja bývam bližšie k potoku a myši vidíme behať pod oknom.
V Pezinku sa žije výborne ale obyvateľov treba viesť k čistote svojho bydliska.

                                                                                                                     

  Pri prechádzke Pezinkom často vidím okolo seba rozhádzaný odpad, špinu, papiere, a som z toho smutná. Bola by som veľmi rada, keby sa to zmenilo. Záleží mi na tom, aby sme žili v zdravom, peknom a príjemnom meste.
Dozvedela som sa, že vznikla kampaň Za čistejší Pezinok. Som rada, že vzniká a ak budem môcť, rada pomôžem, veď ide o moje rodné mesto.

                                                                                      

   Chcem aby bolo v Pezinku čisto a krásne, aby ľudia triedili odpadky, vysádzali viac stromčekov a kvetov. Aby smeti dávali do kontajnerov.
Keď sa budeme o mesto a prírodu viac starať budeme všetci zdravší a šťastnejší.

Ohodnoťte článok: