Stará radnica v novom šate

December 2002 / Prečítané 2945 krát
Tak sme sa dočkali. Štvrtého decembra odovzdali do užívania zrekonštruovanú Starú radnicu, ktorá svojim novým šatom vzbudzuje obdiv nielen Pezinčanov, ale i návštevníkov mesta.
   Devätnásť mesiacov trvala náročná obnova budovy, na ktorej sa podieľali desiatky stavbárov a iných remeselníkov, projektantov, reštaurátorov. Náklady na rekonštrukciu sú 41 miliónov, čo nie je málo, avšak málokto, kto si bližšie pozrel obnovený objekt, považuje tieto prostriedky za nedobre investované. Väčšina sa zhodla v tom, že sa tým skrášlilo mesto, zaujímavý je aj účel využitia a hlavne Pezinok získal ďalší magnet pre turistov.
Na slávnostnom odovzdaní radnice do užívania sa zúčastnili všetci zainteresovaní na výstavbe a viacerí hostia. Prestrihnutie pásky urobila pani Suzan Birdová, komisárka generálneho sekretariátu Európskej únie pre regionálny rozvoj, za asistencie Ivana Pessela a Olivera Solgu, ktorí potom hostí sprevádzali po vynovených priestoroch.
Zrekonštruovanú radnicu si na druhý deň mohli pozrieť aj občania a návštevníci mesta.Pohľad z Radničného námestia - nárožie so Štefánikovej ulice

Pohľad na nádvorie z Potočnej ulice

Investor: Mesto Pezinok
Náklady: 41 miliónov Sk
Doba výstavby: apríl 2001 - október 2002
Technický dozor investora: Portik s.r.o. Bratislava
Autor riešenia rekonštrukcie: Ing. arch. Pernecký
Realizačný projekt: KONŠTRUKT Bratislava
Vrchný dodávateľ stavebných prác:
- UNIKOSTAV spol. s r.o. Pezinok
Subdodávatelia stavebných prác: 19 firiem
Pamiatkový výskum: PÚ - RS Bratislava,
                                Mgr. Sabadošová

Miestnosť mestskej rady Pásku za asistencie I. Pessela a O. Solgu
Príhovor primátora Ing. I. Pessela

Podbranie - vchod z Potočnej ulice
Pohľad z Potočnej ulice

Ohodnoťte článok: