ZHOVÁRAME SA o SOFTBALE

ds / November 2002 / Prečítané 2442 krát
ZHOVÁRAME SA s prezidentom softbalového klubu MaSK Pezinok Ing. Igorom Lackom o SOFTBALE

l
Čo to vlastne softbal je?
- Softbal je fyzicky menej náročná, ale zato rýchlejšia a dynamickejšia verzia bejzbalu. Tento šport je zatiaľ na Slovensku pomerne málo známy, ale svojou netradičnosťou si veľmi rýchlo získava priaznivcov.


l Čo vás viedlo k založeniu softbalového klubu v Pezinku?
- Počiatočná iniciatíva prišla z bratislavského klubu MaSK Bratislava, ktorý v rámci svojich rozvojových aktivít ponúkol možnosť zastrešenia družstva v Pezinku. V spolupráci tohto klubu, Centra voľného času a Gymnázia Pezinok vzniklo v roku 1999 prvé družstvo žiačok. Pezinok má veľmi výhodnú polohu medzi dvoma softbalovo najsilnejšími mestami Bratislavou a Trnavou, preto voľba padla na naše mesto, čo s odstupom času vidíme ako veľmi šťastné riešenie.


zľava: Dáša Slezáková - trénerka, Martina Chromeková, Katarína Čornáková, Igor Lacko - prezident klubu a Marianna Janíčkovál Je dostatočný záujem o softbal?
- Práve vďaka tomuto záujmu hodnotíme voľbu Pezinka ako vhodné riešenie. V roku 1999 sme mali iba jedno 17-členné družstvo žiačok. Po troch rokoch už máme 115 členov a 9 družstiev. Hrajú v celoslovenských súťažiach Slovenskej softbalovej asociácie (SSA) a v internej klubovej školskej súťaži.


l Čo považujete za najväčší úspech klubu?
- Cieľom tohto a budúceho roka je dokončiť ihrisko na ZŠ Fándlyho, ktoré bude jednoznačne najlepším na Slovensku. Toto bude najväčším úspechom klubu, na ktorý určite nadviažu aj športové úspechy.
I keď už teraz sa môžeme pochváliť tým, že naše družstvá sa dostali do finálových duelov - juniorky a kadetky sa stali majsterkami Slovenska, ženy, muži a žiačky I. skončili druhé a žiačky II. a juniori, hrajúci mužskú súťaž, boli štvrtí. Naši členovia sa zúčastnili na turnajoch v Taliansku, Holandsku a v Českej republike. Na tohtoročných majstrovstvách Európy junioriek, juniorov, kadetiek, žiačok a slowpitch štartovalo 39 našich zástupcov v reprezentačných kolektívoch.


l Aké sú vaše plány do budúcnosti?
- Prioritou klubu je dokončiť ihrisko, čím chceme vytvoriť našim hráčom a hráčkam lepšie tréningové možnosti. Toto sa iste čoskoro odrazí na ich výsledkoch na domácich i medzinárodných súťažiach. Jedným z našich cieľov do budúcnosti je aj organizačne zabezpečiť významnejšie medzinárodné podujatie u nás v Pezinku.


l Ako ste sa vy dostali k softbalu?
- Bolo to vďaka mojej dcére, ktorá sa tomuto športu venuje aktívne. Najprv som pomáhal pri zabezpečovaní chodu družstva, ktoré malo svoj patronátny klub v Bratislave. Veľmi ma zaujalo nadšenie a chuť, s akou sa tu pracovalo, preto som ponuku na založenie samostatného klubu v Pezinku rád prijal.

Ohodnoťte článok: