Basketbalisti v USA

pr / November 2002 / Prečítané 2175 krát
Keďže basketbalisti Pezinka v tejto sezóne pre finančné problémy neštartujú v európskom pohári, využilo vedenie klubu ponuku a uskutočnilo 12-dňový zájazd do Spojených štátov - kolísky basketbalu. Mužstvo odohralo päť zápasov s vysokoškolskými družstvami I. divízie. Všetky zápasy síce prehrali ale hlavne pre mladých hráčov to bola veľká šanca získať nové
obr27.jpg (11840 bytes)

V zápase s Lučencom vynikol Lukjanec, v súčasnosti najväčšia opora pezinského basketbalového áčka. Andrej bol úspešný v streľbe i v osobných súbojoch. Na snímke uniká Simonidesovi.

skúsenosti. Potvrdil nám to aj jeden z nich Jozef Suchoň: "Zápasy nám poslúžili na porovnanie nášho slovenského a amerického basketbalu. Naše rezervy sú najmä vo fyzickom nasadení, v doskakovaní a v rýchlom protiútoku. Američania sú tiež veľmi dobre fyzicky a atleticky pripravení. Páčila sa nám výborná organizácia zápasov, šatne i haly majú skvelé vybavenie. Posledný zápas sme odohrali v Ragin Cajun´s Dome v Louisiane Lafayette kde sa zmestí 18 000 ľudí. Zážitkom pre nás bola návšteva New Orleansu, ale aj stretnutie s plavkyňou Martinou Moravcovou, ktorá sa na nás bola pozrieť na zápase v Dallase."
Veríme, že hráči zúžitkujú skúsenosti z USA aj v ďalších zápasoch Slovenskej ligy, v ktorej zatiaľ neprehrali, čo je po známych problémoch z úvodu sezóny určité potešiteľné. Príjemným prekvapením bolo víťazstvo vo Svite a hlavne jasná výhra 76:56 nad najväčším rivalom z Lučenca.


Ohodnoťte článok: