Objasnené krádeže

at / November 2002 / Prečítané 1618 krát
  •    V krátkom čase pezinská polícia zistila páchateľov krádeže vlámaním do predajne potravín na trhovisku na Kupeckého ulici v Pezinku. Podozrivými sú dvaja 22-roční Pezinčania - Peter L. strážil na ulici a Pavol P. rozbil strechu predajne a cez dieru vnikol dnu. Odcudzené sladkosti, kávu, drogériový tovar a alkohol v hodnote takmer trinásť tisíc korún predali v Pezinku a peniaze minuli na nákup drog.
    Okrem toho sú obvinení i z trestného činu spolupáchateľstvom, ktorého sa dopustili tým, že sa vlámali do skladu predajne papiernictva v Pezinku, kde odcudzili 27 kalkulačiek v hodnote takmer 19 tisíc korún.

  •    V čase od 3. do 5. septembra z bytu na Novomeského ulici v Pezinku odcudzili finančnú hotovosť v našej i cudzej mene, elektroniku, predmety zo žltého kovu, alkohol a kozmetiku v celkovej hodnote takmer 92 tisíc Sk. Kriminálna polícia zistila, že podozrivými zo spáchania tohto skutku sú Pezinčania - Vladimír T. (15), Lenka P. (13), Lenka B. (13), Dagmar H. (14) a Erik T. (13). Podozriví tri dni navštevovali dcéru poškodenej. Jedna z nich ju na balkóne zabávala a ďalší vpustil ostatných, ktorí prehľadali byt a postupne odcudzili rôzne veci.

  •    Na začiatku roka na spojovacom chodníku Cajlanskej a Baníckej ulice v Pezinku lúpežne prepadli 62-ročnú ženu. Pod hrozbou noža priloženého ku krku sa páchateľ zmocnil jej kabelky, v ktorej mala peňaženku s obnosom 300 Sk, osobné doklady, šeky, zlatý prsteň, okuliare a drobnú kozmetiku. Pracovníci
    OR PZ v Pezinku zistili, že dôvodne podozrivým z tohto skutku je doposiaľ netrestaný Roman P. (16) z Pezinka. Išiel v podvečerných hodinách spolu s dvoma kamarátmi po ulici a oproti nim išla žena. Zrazu jej podozrivý priložil nôž na krk a žiadal od nej kabelku. Keď ju odmietla vydať, vrhol sa na ňu a zvalil ju na zem. Po krátkom zápase jej vytrhol kabelku z ruky. Kamaráti sa z diaľky prizerali a potom všetci utiekli. Cestou podozrivý vybral z kabelky peniaze a zahodil ju. Obeť prepadu nebola zranená. Krádežou kabelky jej vznikla škoda 3950 Sk.


Ohodnoťte článok: