Ťažké dni pezinského basketbalu, Pominulo to najhoršie?

Milan Oravec / Október 2002 / Prečítané 2136 krát
V závere minulého mesiaca vzrušila športovú verejnosť v Pezinku, ale aj na celom Slovensku, správa o abdikácii správnej rady BK Slovakofarma Pezinok, o ukončení činnosti klubu v doterajšej podobe a vystúpení z Pohára majstrov.
   Basketbal v Pezinku prežíval ťažké hodiny. Prebiehali rokovania s hráčmi a trénermi. Na druhý deň odišla štvorica legionárov Aramis Naglič, Marijan Kraljevič, Ivan Vujičič a Denis Mujagič. Angažmán v zahraničí si našli Peter Mičuda (Pruszkow, Poľsko) a Ondrej Šoška (Ostrava). Tréner Ľubomír Urban odišiel do Nitry.
Veľké úsilie na záchranu ligového basketbalu v Pezinku vyvinul tréner Milan Černický. Dal dohromady hráčov, ktorí zatiaľ ešte neodišli a v sobotu 28. septembra odohrali ligový
zápas proti ťažkému súperovi v Leviciach. Pozliepané družstvo so značne narušenou psychikou tento dôležitý duel vyhralo 93:84. Bolo to príjemné prekvapenie i povzbudenie.
Začali sa rozhovory s ľuďmi, ktorí prejavili záujem prevziať klub a udržať v Pezinku I. ligu. Sformovala sa nová správna rada, na jej čele je Richard Demovič, ďalšími členmi sú Stanislav Sobota a Ján Čech. Úspešne sa skončili rokovania s hráčmi Mičudom a Šoškom, ktorí sa do kádra vrátili.
Na zápas s Interom prišlo o poznanie viac ľudí, zvedavosť pritiahla nielen Pezinčanov, ale aj Bratislavčanov. Černického zverenci opäť víťazia. Rovnako, ako v ďalšom kole vo Svite, na pôde najväčšieho rivala.
Pominulo to najhoršie? O tom sa zatiaľ nahlas nehovorí.. .


Ohodnoťte článok: