Generačná výmena hráčok v tíme VTC

September 2002 / Prečítané 3730 krát
Hovoríme s prezidentom klubu a trénerom extraligových volejbalistiek Ľubom Stražayom

   V minulom súťažnom ročníku pe-zinské volejbalistky skončili v extralige žien na 7. mieste. S týtmto umiestnením v klube neboli spokojní, rozhodne ambície družstva boli väčšie. Všetky plány zmarili zranenia hráčok, ku ktorým došlo mimo palubovky. Tréner mal k dispozícii v prvej časti súťaže len 6-7 hráčok, medzi nimi tri juniorky. V druhej časti súťaže, keď bolo družstvo kompletné, sa im už nepodarilo prepracovať z posledného 10. miesta do prvej šestky a bojovať o popredné umiestnenie.
V máji mali v klube konferenciu, zvolili si nový výbor, prišli noví ľudia na manažérske posty. Po zmenách vo vedení klubu urobili zmeny aj v hráčskom kádri.
"V našom družstve ozaj nastali podstatné zmeny. Už vlani sme prikročili k prvým generačným výmenám hráčok a v tomto roku sme to dotiahli do úplného konca. Verím, že to prispeje k zlepšeniu našej výkonnosti. Aj keď v tomto prvom roku sa budeme viac-menej stmeľovať, malo by to byť lepšie ako 7. miesto. Dievčatám zvyčajne neurčujeme, do ktorého miesta sa musia umiestniť, myslíme si ale, že v silách tohto kolektívu je bojovať o rok v prvej štvorke", povedal nám prezident klubu a tréner v jednej osobe - Ľubomír Stražay.
Z družstva odišla Zuzana Kujovičová, ktorej skončila hráčska zmluva a rozhodla sa pre Doprastav. Odchádzajú aj Zuzana Opatovská, Mirka Čabajová (obe do Švajčiarska) a Jela Almanová (pravdepodobne do Poľska).
Zaujímavé sú príchody nových hráčok. Z levickej juniorskej liahne prišla 17-ročná Ivana Obadalová, ktorá sa javí ako veľmi perspektívna hráčka. Z Nitry na post smečiarky získali Alenu Klučárovú. Na blokársky post prišla 19-ročná Marianna Ferancová z Dolného Kubína a Nikola Salusová z ligových Košíc. Na post nahrávačky sa VTC podarilo získať Mirku Beňovú z bratislavskej Slávie.
Družstvo dopĺňajú domáce hráčky. O stále miesto v kádri sa v závere sezóny úspešne popasovala mladá Dominika Nestarcová. Na bloku bude alternovať Ivana Mačovská. Z tých kvalitnejších hráčok na nahrávke to bude Katarína Kollárová a po dlhšom zranení sa do hernej pohody dostáva aj smečiarka Lucia Gajdošová. Veľa si sľubujú od príchodu Martiny Morárovej, ktorá sa vracia z pobytu v Amerike. Napokon na post prijímajúcej hráčky chcú preradiť Lindu Tomovčíkovú.
Ako nám povedal Ľ. Stražay, prípravu na ligu začali 5. augusta. Za necelé dva mesiace okrem tréningov sa zúčastnili na turnajoch v Pe-zinku a Senici a v Přerove. Za veľký prínos považujú tréningové sústredenie na ostrove Elba, kde našli ideálne podmienky na kondičnú prípravu a kde sa ich kolektív viac stmelil.
Do začiatku ligy (12. októbra), čaká naše volejbalistky mimoriadne kvalitný medzinárodný turnaj Pezinský strapec a dvojstretnutie v Olomouci.
Ligu začínajú veľmi ťažkými stretnutiami - na prvý zápas odchádzajú na horúcu pôdu do Komárna, potom hostia finalistu a víťaza ligy Senicu a Sláviu UK Bratislava.

Družstvo VTC: horný rad zľava - Alena Klučárová, Marianna Ferancová, Linda Tomovčíková, Nikola Salusová, Ivana Obadalová. Dolný rad zľava - Jela Almanová, Katarína Kollárová, Miroslava Beňová, Lucia Gajdošová, Ivana Mačovská.

Ohodnoťte článok: