Ľubica Toporová sa po dvoch rokoch vrátila k behu

Milan Oravec / September 2002 / Prečítané 2117 krát
Majsterka sveta v rádioorientačnom behu z roku 1997 Ľubica Toporová, sa po dvoch rokoch opäť vrátila k svojmu obľúbenému športu. Jej pretekársky výpadok zapríčinilo tehotenstvo a nasledujúca starostlivosť o syna. Aj keď, dnes už 17-mesačný Matúš, mladú mamičku náležite zamestnáva, vďaka pomoci priateľov už mohla začať súťažiť.
   Hneď na prvých pretekoch, ktorými boli medzinárodné majstrovstvá Slovenska v Blatnici pri Martine, dosiahla pozoruhodné výsledky. Prvý deň bola piata, ako najúspešnejšia slovenská pretekárka, na druhý deň šiesta. 18. augusta štartovala na majstrovstvách Českej republiky, kde skončila na 5. a 13. mieste, opäť ako najúspešnejšia Slovenka. Na tomto podujatí splnila tiež nominačné podmienky na majstrovstvá sveta, ktoré boli v Tatrách.

   Boli sme zvedaví, ako sa Ľubici darí skĺbiť úlohu matky s pretekárskou činnosťou:
"Nie je to jednoduché, pretože nechcem v žiadnom prípade zanedbávať svoje materské povinnosti. Syna beriem na preteky, potrebujem ho mať pri sebe. Keď som na trati, vždy sa niekto nájde, kto sa oň spoľahlivo postará. S tréningami to bolo, žiaľ, skromnejšie, len občas som si bola zabehať. Zatiaľ to muselo stačiť."

Ohodnoťte článok: