Trener Ľ. Urban o šanciach Slovakofarmy

Milan Oravec / September 2002 / Prečítané 1744 krát

   V týchto dňoch sa začínajú basketbalové súťaže seniorov, v ktorých štartuje slovenský šampión Slovakofarma Pezinok. O jeho šanciach sme sa porozprávali s trénerom Ľubomírom Urbanom

   Vaša pozornosť sa najviac sústreďuje na európsku súťaž - Pohár majstrov...
- Je to ozaj tak. Sme, ale v istom napätí, lebo ideme predsa len do neznáma. Po novej regionalizácii európskych súťaží nás zaradili do severnej divízie, kde štartujú družstvá z bývalého Sovietskeho zväzu a severských štátov. O nich veľa nevieme, ide však o súťaž majstrov krajín, teda slabého súpera tam asi niet. Našim cieľom je umiestniť sa do druhého miesta a postúpiť zo skupiny ďalej.

   Ako hodnotíte silu vášho tímu oproti minulému ročníku?
- V kádri nenastali väčšie zmeny, najpodstatnejšia bola výmena hráča na poste stredného rozohrávača - Ristanoviča nahradil Chorvát Ivan Vujičič. Našou výhodou by malo byť, že kľúčoví hráči zostali pohromade, nemusíme začínať odznovu a robiť radikálne zmeny herného štýlu. Môžeme sa viac zameriavať na zdokonaľovanie herného prejavu.

   V domácej súťaži vám žiadna konkurencia nerastie...
- Je to pravda, naša liga má nízku úroveň, nemá potrebné ekonomické zázemie, možno očakávať ešte väčší pokles niektorých druž-stiev. Poprední hráči, pomaly už aj z druhého sledu, odchádzajú do Čiech a okolitých krajín. Našim cieľom je ligu odohrať bez jediného zaváhania, aby sa nám nestalo niečo podobné ako v minulom roku.
Čaká nás aj obhajoba prvenstva v Česko-Slovenskom pohári. V tomto roku sa finále hrá na slovenskej pôde v Lučenci. Uvidíme, či tu bude silnejšia konkurencia - v minulom roku sa do finále najsilnejší český kolektív Kunín nedostal, pre nás by takáto konfrontácia bola zaujímavá.


Ohodnoťte článok: