Predstavujeme pezinské skupiny FEELME

jj / September 2002 / Prečítané 2299 krát
FEELME - asi najmladšia pezinská skupina, ktorej sa podarilo zviditeľniť. Trio v zložení Petter Bittner (bicie), Laco Vyberal (basgitara) a Tomáš Vyberal (6 a 7-strunová gitara) sa orientuje na filmovú hudbu, tak, ako to naznačuje i slovná hračka v názve.
   Pôsobenie v kapele nie je ani pre jedného člena prvou skúsenosťou s aktívnym hraním. Petter, okrem iných projektov, už viac rokov spolupracuje s kapelou Diadem, bratia sa spolu stretli vo formácii Inside Out. Tomáša bolo tiež vídať v už neexistujúcej Pytagorovej Tete.
Nápad verejne hrávať výlučne tento druh muziky žil už dlhšie, no uskutočniť sa ho podarilo až v januári 2002, ktorý sa považuje za oficiálny zrod kapely. FEELME sa predstavuje väčšinou vo filmových (a iných) kluboch. Pezinčania si už na ich hudbu pravidelne zapĺňajúcu kinosálu pred začiatkom premietania vo Filmovom klube mohli zvyknúť. Pozvánky však nepri
chádzajú iba z nášho regiónu, ale i vzdialenejších miest. I svoj prvý koncert odohrali v marci tohto roku mimo Pezinka.
Repertoár skupiny je založený na približne 25-ich skladbách, z nich každá dokazuje tvorivý a hravý prístup chalanov k hudbe. Pôvodné melódie pretvárajú použitím vlastných nápadov, aby neporušili svoju zásadu hrať hlavne originálnu hudbu. Meradlom pre výber skladby je film, ktorý spĺňa isté kvalitatívne nároky. Na druhej strane sa v ich tvorbe ocitá i recesia (reggae spracovanie maďarského Sandokana).
Napriek pomerne častým skúškam, poskytujúcim možnosť nacvičiť skladby od prvého po posledný tón, pestujú aj improvizáciu. Využívajú ju najmä pri nemých filmoch, ktorým by v budúcnosti chceli venovať viac času. Napo
sledy si to vyskúšali na modranskom Hodokvase.
A či ostanú len pri filmovej hudbe?
"V budúcnosti by sme určite chceli prísť aj s vlastnou tvorbou - v rovnakej zostave, no pod iným menom. FEELME bude iba o filmoch" - odpovedali spoločne.

Ohodnoťte článok: