VINOBRANIE V MODRE

redakcia / September 2002 / Prečítané 4174 krát
   Ako sme už v minulom čísle podrobnejšie informovali, v dňoch 27. - 29. septembra sa uskutočnia v susednej Modre tradičné oberačkové slávnosti - VINOBRANIE 2002.
Slávnostné otvorenie, za účasti predstaviteľov miest Modra a Pezinok, bude v piatok o 17.00 hod. na hlavnej tribúne. Alegorický sprievod sa uskutoční v nedeľu o 10.00 hod. Na všetky tri dni je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program a stánky s burčiakom a gurmánskymi špecialitami.









Program Vinobrania

Mesto Modra Vás srdečne pozíva na MALOKARPATSKÉ VINOBRANIE MODRA 2002, ktoré sa uskutoční v dňoch 27.-29. septembra 2002.

PROGRAM:

Nedeľa 22. september

Sieň umení EUNIKA
l 15.00 – SALÓN UMELCOV REGIÓNU – vernisáž spojená s koncertom komorného zboru MUSICA VIVA

Štvrtok 26. september

Otvorenie výstav
l 14.00 – Horná brána: POĽOVNÍCTVO-PRÍRODA
l 15.00-KDĽŠ Malá sála: VÝSTAVA Z TVORBY DÔCHODCOV
l 16.00-Sieň umení EUNIKA: CECH KERAMIKÁROV

Piatok 27. september

Slávnostné otvorenie vinobrania
l 16.30-Fanfárový vežový koncert
l 17.00-PRVÝ DÚŠOK

Kultúrny program – Tribúna na Námestí Ľ. Štúra
l 17.30-PARTA Z RANČA „Y“ – country
l 18.30-MODRÍ JAZDCI – country
l 19.30-GIDRABLUE – country
l 20.30-ARION – country
l 22.00 – BUKASOVÝ MASÍV

Sobota 28. september

l Od 9.00-Ochutnávka vín (Stredná vinársko-ovocinárska škola)

Kultúrny program – Tribúna na Námestí Ľ. Štúra
l 10.00 – GRINAVANKA – dychová hudba
l 11.30 – BEZANKA – folklórny súbor
l 13.00 – ŠAFRIANKA – dychová hudba
l 14.30 – SVOGE folklórny súbor (Bulharsko)
l 15.15 – BESTWINA – regionálny súbor piesní a tancov (Poľsko)
l 16.00 – VRANOVSKÉ CHODUĽOVÉ DIVADLO
kliknutím sa mapa zväčšíl 17.00 – DRIŠĽAK – hudobná skupina
l 18.30 – MALEVIL – hudobná skupina
l 20.00 – VIDIEK – hudobná skupina
l 21.00 – OHŇOSTROJ
l 21.00 – BOROVIENKA Z LANČÁRA

Sieň umení EUNIKA: 15.00
l KONCERT SPEVÁCKYCH ZBOROV
l SINGRUNDE PROBSTDORF (Rakúsko)
l ZDRUŽENIE PRIATEĽOV SPEVU

Nedeľa 29. september

Kultúrny program – Tribúna na Námestí Ľ. Štúra
l  9.00 – VINOSADKA – dychová hudba
l 10.00 – ALEGORICKÝ SPRIEVOD
l 11.30 – MAGDALÉNKA – detský folklórny súbor (ZUŠ Modra)
l 12.00 – LIPKA – folklórny súbor
l 12.45 – LINKA – detský folklórny súbor (SMŠ Smolenice)
l 13.00 – CAJLANÉ – dychová hudba
l 14.30 – BESTWINA – regionálny súbor piesní a tancov (Poľsko)
l 15.30 – SVOGE – folklórny súbor (Bulharsko)
l 17.00 – METALINDA – hudobná skupina

 

Park pred Gymnáziom K. Štúra
l 12.00 – Burčiak od sv. Floriána

Nádvorie Múzea Ľ. Štúra
l Od 13.00 - ŠERMIARSKLY DVOR

Hry a súťaže pre deti, vystúpenie skupiny historického šermu SIC
l 15.00 – O MODRANSKOM ANDELOVI CIRIFANDELOVI: bábková hra Agáty Petrakovičovej

Múzeum Ľ. Štúra – výstavy počas Vinobrania
l Martin Snopek: KAŽDODENNÁ ČAŠA

TURISTIKA V MODRE
l Galéria Ignáca Bizmayera – otvorená počas Vinobrania každý deň v čase od 9.00-17.00 h.



Ohodnoťte článok: