Najkrajšia kvetinová výzdoba

Ing. Eva Lupová / September 2002 / Prečítané 1667 krát
  Aj keď nik nepochybuje, že starostlivosť človeka o prostredie, v ktorom žije je výsledkom jeho vnútorného presvedčenia a najlepšou odmenou je preň dobrý pocit, určite každému dobre padnú prejavy uznania aj od okolia. Preto mesto Pezinok organizuje už niekoľko rokov súťaž o Najkrajšiu kvetinovú výzdobu. Súťaž bola vyhlásená v troch kategóriách: 1. okno, balkón, 2. predzáhradka, 3. verejná budova (verejný priestor). Po predbežnom monitoringu od jari odborná porota pod vedením vedúceho oddelenia životného prostredia MsÚ Pezinok Ing. Miloša Bačáka rozhodla 13. septembra o víťazoch. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 30. septembra o 16.00 hod. v obradnej sieni Mestského úradu v Pezinku, kde prevezmú najlepší ceny z rúk primátora mesta Ivana Pessela.
Keď pôjdete na nedeľnú prechádzku po meste, odporúčame vám pozrieť si domy na Štúrovej, Gorkého, Majakovského, Cajlanskej, Novej a Fraňa Kráľa. Ich kvetinová výzdoba poteší nielen vaše oči, ale možno tam nájdete aj inšpiráciu ako si skrášliť svoje okolie.
                                                                                                                                

   Keď čítate tieto riadky, možno sa pýtate, či to má všetko zmysel. Určite áno. Mám čerstvé dojmy z Francúzska, kde celoštátne organizujú súťaž o najbohatšiu zeleň a kvetinovú výzdobu. Mestá, ktoré získali v súťaži ocenenia, si to uvádzajú na vstupnej informačnej tabuli. Ľudia sú na to hrdí, tešia sa z krásneho mesta nielen oni, ale aj turisti, ktorých je tu oveľa viac ako u nás. Aj v tomto smere máme čo doháňať.


Ohodnoťte článok: