SLOVAKOFARMA už pozná súperov v európskom pohári

pr / August 2002 / Prečítané 1490 krát
Basketbalisti Slovakofarmy Pezinok začali 1.augusta prípravu na nadchádzajúcu basketbalovú sezónu. Hoci na prvom tréningu sa objavilo len osem slovenských hráčov, funkcionári už majú káder takmer uzavretý.

   Trénerom ostáva aj naďalej Ľubomír Urban, jeho asistentom Milan Černický. Z minuloročného kádra odišli D. Ristanovič do NH Ostrava a B. Tomek sa vrátil do SPU Nitra, R. Krämer a J. Radakovič sú zatiaľ bez pôsobiska. V kádri je osem slovenských hráčov a traja legionári. Na skompletizovanie kádra ešte trénerom chýba jeden stredný rozohrávač.
Mužstvo sa po pár dňoch prípravy v domácich podmienkach presunulo 7. augusta na desaťdňové sústredenie na Štrbské Pleso. Po ďalšej časti v domácich podmienkach by mala nasledovať séria prípravných zápasov a turnajov. No a 9.-11. septembra už družstvo čaká úvodný turnaj Česko-Slovenského pohára v Prahe, kde budú ich súpermi USK Praha, BK Pardubice a MBK Komárno. Okrem neho ešte budú Pezinčania účinkovať v Pohári majstrov, Slovenskom pohári a samozrejme v Slovenskej lige, ktorá sa začína 21. septembra.
Veľmi očakávanou udalosťou v dovolenkovom období bolo žrebovanie európskych pohárových súťaží. Slovakofarma bude štartovať v Pohári majstrov v jeho severnej divízii. Žrebovanie 30. júla vo Vilniuse zaradilo Pezinok do skupiny B spolu s mužstvami: Anwil Wloclawek (Poľsko), Lokomotiv Mineraľnyje Vody (Rusko), MBC Odessa (Ukrajina), Rock Tartu (Estónsko) a BF Kodaň (Dánsko).