Štyri mužstvá z regiónu o Pohár primátora

August 2002 / Prečítané 1594 krát
Ozajstným futbalovým sviatkom bol turnaj o Pohár primátora, ktorý sa konal v prvú augustovú nedeľu na ihrisku štvrtoligového GFC Grinava. Toto podujatie napísalo už 25. kapitolu za účasti tradičných aktérov - seniorských mužstiev z Viničného, Slovenského Grobu, Limbachu a Grinavy.
Na predsúťažovú predohru sa prišlo pozrieť rekordných sedemsto divákov. Boli medzi nimi aj primátor Pezinka a starostovia obcí, ktorých tímy na turnaji štartovali.
   "S organizovaním, pôvodne ešte Žatevného turnaja, sme začali v roku 1976. Od začiatku na ňom štartovali tieto štyri družstvá z obcí, ktoré tvorili spoločné Jednotné roľnícke družstvo. Cieľom tohto podujatia, okrem športového zápolenia, bolo stmeľovať ľudí, prehlbovať priateľské vzťahy medzi občanmi susediacich dedín," - povedal nám bývalý predseda JRD Pezinok Augustín Krasňanský, ktorý stál pri zrode turnaja.

Víťazné družstvo CFC Grinava

   Jubilejný 25. ročník vyhrala domáca Grinava, ktorá túto trofej získala druhýkrát. Na svojej ceste za turnajovým víťazstvom si poradila s Limbachom i Viničným. Prekvapením bola prehra treťoligového Slov. Grobu s finalistom Viničným (1:2).
VÝSLEDKY: GFC Grinava - TJ Karpaty Limbach 1:0, gól - Lupták, Slovenský Grob - TJ Slovan Viničné 1:2, o tretie miesto: Limbach - Slovenský Grob 0:2, finále: Grinava - Viničné 3:2, góly za GFC - Černay 2, Kraus. Poradie: 1. Grinava, 2. Viničné, 3. Slovenský Grob, 4. Limbach. (mo)

 


Ohodnoťte článok: