POULIČNÁ TRESNÁ ČINNOSŤ

at / August 2002 / Prečítané 1496 krát

   Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Pezinku za I. polrok tohto roku eviduje 73 trestných činov spáchaných v uliciach mesta Pezinok. Z nich sa podarilo objasniť 32, čo predstavuje 43,8 percentnú objasnenosť.
Najväčší podiel na pouličnej trestnej činnosti majú krádeže (44) a násilná trestná činnosť (10). V 34 prípadoch krádeží páchatelia odcudzili rôzne veci z auta. Napriek tomu, že pezinská polícia neustále upozorňuje občanov na výskyt tejto trestnej činnosti a vyzýva, aby si dávali väčší pozor na svoje veci a pri opustení vozidla si vybrali autorádio a iné veci, ešte stále je dosť takých, ktorí na varovanie polície nedbajú a dávajú tak šancu zlodejom. V deviatich prípadoch bolo odcudzené motorové vozidlo, raz išlo o vreckovú krádež.
Na úseku násilnej kriminality sme zaznamenali desať trestných činov, z ktorých bolo objasnených osem. Nepodarilo sa objasniť lúpežné prepadnutie a prípad ublíženia na zdraví. Objasnených bolo päť prípadov ublíženia na zdraví, dva útoku na verejného činiteľa a jeden násilia proti skupine obyvateľov.
Z ekonomickej trestnej činnosti sa vyskytol jeden prípad podplácania. Ďalej to boli trestné činy výtržníctva (1), pytliactva (1) a prechovávania drog (1).
Najčastejšie (24-krát) páchatelia šarapatili v uliciach Pezinka medzi 14. až 24. hodinou. Najviac trestných činov sa stalo v piatok (17) a v pondelok (16).


Ohodnoťte článok: