Práce na radnici vrcholia

August 2002 / Prečítané 1574 krát
Pracovníci firmy Petmas pri kladení zámkovej dlažby v okolí renovovanej Starej radnice.   Pozornosť mnohých Pezinčanov sa v týchto dňoch sústreďuje na krásnejúcu Starú radnicu a jej bezprostredné okolie. Rozsiahla rekonštrukcia za vyše 30 miliónov korún z rozpočtu mesta je pred dokončením.
Ako nám povedal stavbyvedúci Ing. Ladislav Puskajler z Unicostavu, po položení zámkovej dlažby na cestných i peších komunikáciach v okolí objektu a na nádvorí budú v auguste ešte osadzovať chýbajúce drevené zárubne a dvere, hygienické zariadenia a svietidlá. Zo strany Štefánikovej ulice musia vybudovať novú kanalizáciu v dĺžke 15 metrov a šachtu. Všetky stavebné práce by mali byť ukončené do konca augusta, tak aby začiatkom septembra mohlo začať preberacie konanie. Na dokončenie zostane inštalácia pece v reprezentačnej miestnosti rady a zreštaurovanie vzácneho renesančného sgrafita na vonkajšej strane objektu. Do konca roka vysadia aj desať stromov.
Podrobnejšie informácie o rekonštruovanom objekte Starej radnice s farebnými fotografiami prinesieme v Pezinčanovi po odovzdaní do užívania.