Mladí umelci sa spoznávali a spoločne tvorili

August 2002 / Prečítané 1582 krát
Zo záverečného slávnostného koncertu   Občianske združenie za duchovný, kultúrny, sociálny rozvoj a spoluprácu v Pezinku usporiadalo v dňoch 5. - 11. augusta v nových priestoroch na Tehelnej ulici IV. ročník projektu medzinárodnej spolupráce pod názvom Hudba bez hraníc v srdci Európy.
Vyše desiatky mladých skladateľov a interprétov vážnej hudby zo Slovenska, Maďarska, Rakúska a Českej republiky sa zúčastnilo na prednáškach, seminároch, workshope a na koncertoch.
Vyvrcholením pezinského sústredenia bol slávnostný večerný záhradný koncert, na ktorom vystúpili mladí umelci Matej Kozub (klarinet), Andrea Mudroňová a Márton Bujdosó (klavír), Monika Štreitová - Popelářová (flauta), Mária Kormanová (akordeón), Jitka Škrolová, Miroslav Vencel (husle), Ondřej Štochl (husle), Zuzana Ďurčeková (violončelo).
Cieľom projektu bolo vytvoriť pozitívny vzťah k súčasnej vážnej hudbe, zblížiť mladých umelcov a vytvoriť základy ich budúcej spolupráce na medzinárodnej úrovni.
Mladí umelci na tlačovej besede prezentovali svoje dojmy a prínos tohto podujatia na ich umelecký rast. Počas niekoľkodňového pobytu spoznávali novú hudbu a nacvičili nové skladby, ktoré v premiére uviedli na záverečnom koncerte.
Projekt Hudba bez hraníc sa uskutočňuje za podpory Európskej komisie a slovenských a zahraničných sponzorov.

Ohodnoťte článok: