MInifutbalový turnaj NOVÝ ŽIVOT CUP 2002

Jozef Nagy / Júl 2002 / Prečítané 2443 krát

   Posledná júnová sobota patrila i tentoraz minifutbalu. Na ihrisku TJ Baník Pezinok sa konal v poradí už 7. ročník turnaja NOVÝ ŽIVOT CUP - Memoriál Milana Bacigála, za účasti 20 mužstiev z Pezinka a blízkeho okolia, ale aj z Bratislavy, Šurian, Piešťan a Prievidze.
V štyroch skupinách po piatich mužstvách mohli prítomní diváci vidieť veľmi pekné a zaujímavé súboje, ktorým nechýbalo nasadenie, napätie a dramatické situácie. Každé mužstvo sa snažilo zo všetkých síl prebojovať do druhej fázy turnaja, kde postupovali dvaja najlepší.
Nad priebehom stretnutí držali pevnú ruku aktívni rozhodcovia, ktorí prispeli ku kvalitnej úrovni turnaja.
Po bojoch v skupinách nasledovali vyraďovacie zápasy, v ktorých sa stretli víťazi skupín s mužstvami na druhých miestach: Nový život - Čunovo 2:1, Cobra Nico - Calibra Šurany 3:2 (po strelách z pokutových kopov, v riadnom hracom čase zápas skončil 2:2), Devils Šurany - Dúbravka 5:1, Šenkvice - Mospol Modra 4:1.
Semifinálové dvojice tvorili mužstvá Nový život - Cobra Nico a Šenkvice - Devils Šurany. Prvý zo zápasov bol reprízou vlaňajšieho finále. Tentoraz mali viac šťastia hráči Nového života, ktorí zvíťazili 5:2. Druhé semifinále bolo jednoznačnou záležitosťou Šenkvíc, ktoré vyhrali nad nováčikom turnaja 9:1.
V zápase o tretie miesto sa stretli porazení semifinalisti, prekvapením bolo víťazstvo Devils Šurany 4:3.
Do finále sa dostali mužstvá Nového života a Šenkvíc, ktoré prešli turnajom bez jediného zaváhania, čo sľubovalo vyrovnaný a dramatický boj. Z víťazstva sa nakoniec tešili Šenkvičania, ktorí vyhrali 4:2 a stali sa prvým držiteľom putovného pohára.
Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Martin Ondrovič z Nového života, cenu pre najlepšieho hráča turnaja získal Milan Černay zo Šenkvíc.
Poďakovanie patrí všetkým organizátorom, ale tiež sponzorom a vedeniu TJ Baník, ktorí sa pričinili o to, že turnaj sa vydaril.


Ohodnoťte článok: