Úspech pezinskej hádzanej

mat / Júl 2002 / Prečítané 2535 krát
Tretí júnový víkend organizoval ŠKH Agrokarpaty Pezinok na domácej palubovke Majstrovstvá Slovenskej republiky v hádzanej mladších žiakov. Do záverečného turnaja sa prebojovalo aj družstvo ŠKH Agrokarpaty Pezinok.
Nepriaznivý žreb určil domácim hneď v prvý deň najťažších súperov. Po prísnom vylúčení najlepšieho strelca A. Budzáka (v 6. min.) prehrali s MHK Košice. V ďalších meraniach síl naši postupne porazili MHK Piešťany, ŠK Prešov, HC Topoľčany a ŠK Lednické Rovné. Svoje renomé si nepokazili ani v zápase s konečným víťazom turnaja MŠK Považská Bystrica. V búrlivej diváckej atmosfére naši zabrali a stiahli hrozivý náskok. V hektickom závere rozhodcovia vylúčili štyroch našich hráčov, v poli zostali brániť iba dvaja. V posledných 15 sekundách mal ešte šancu M. Čapkovič, avšak po úmyselnom faule nemohol strhnúť víťazstvo na našu stranu. Bola z toho červená karta pre hráča súpera, ale spravodlivý sedemmetrový hod rozhodcovia nenariadili. Zápas sa skončil nakoniec remízou 18:18.
Pezinčania obsadili vynikajúce tretie miesto za Považskou Bystricou a MHK Košice. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený domáci hráč Marek Čapkovič. Zostava ŠKH Karpaty: Marek Čapkovič, Ján Gáži, Andrej Budzák, Andrej Budai, Jakub Blaho, Karol Světlík, Tomáš Fleischhacker, Tomáš Barták, Andrej Nosko, Michal Blaho, Marek Šimáček a brankár Milan Michalec. Tréner: Dušan Baďura, vedúci mužstva: Vladimír Šimáček.

Ohodnoťte článok: