UPC dosiahol čo chcel

Júl 2002 / Prečítané 1535 krát

  dosiahol čo chcel

   Každý užívateľ káblovej televízie, ktorú prevádzkuje UPC Slovensko s.r.o., iste pozorne sledoval ako sa vyvinie situácia okolo avizovaného zvyšovania cien za tieto služby.
Vlna nesúhlasu sa zdvihla potom, čo spoločnosť ohlásila zvýšenie ceny u rozšíreného súboru na 306 Sk. Zareagoval aj Telekomunikačný úrad SR, ktorý tento krok UPC napadol. Vysvetlenie žiadalo i mesto Pezinok, začali konať aj rôzne iniciatívy na ochranu postihnutých užívateľov, vec sa dostala aj na súd.
Po niekoľkých mesiacoch sa nám však dostala do rúk informácia UPC, z ktorej sme sa dozvedeli, že dňom 22.6. 2002 nadobudlo právoplatnosť Rozhodnutie Telekomunikačného úradu SR, ktorým vstupuje do platnosti nová regulácia cien za služby káblovej televízie. V súlade s novou reguláciou nadobudne od 1.8. 2002 účinnosť nový cenník služieb UPC.
Podľa tohto cenníka je cena za súbor Klasik 351,40 Sk, ale UPC garantuje užívateľom do konca roku 2002 tzv. vernostnú zľavu vo výške 45,40 Sk, takže budú platiť len 306 Sk mesačne.
Od 1.1. 2003 už bude v platnosti nová cena vo všetkých mestách, kde služby zabezpečuje UPC.
UPC očakáva, že tento krok sa stretne u zákazníkov s pozitívnou odozvou a zároveň sa im ospravedlňuje za komplikovanú situáciu, počas predchádzajúceho obdobia.
UPC dosiahol teda čo chcel, od 1.8. do 31.12. 2002 bude zákazník platiť 306 Sk, ako to pôvodne požadoval, a od 1.1. 2003 podľa novej regulácie dostane ešte viac. Zákazníkovi neostáva nič iné, len platiť zvýšené sumy podľa nového cenníka alebo káblovku zrušiť a zabezpečiť si iný spôsob príjmu TV signálu.


Ohodnoťte článok: