Hlavný cieľ hasičov - služba občanovi

pplk. Ing. Emil Moťovský / Júl 2002 / Prečítané 2215 krát
V prvom polroku 2002 hasiči Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Pezinku mali v rámci okresu 160 výjazdov. Hasili 91 požiarov, pri ktorých vznikli materiálne škody za viac ako 4,8 milióna Sk. Pohotovými zásahmi zachránili majetok za takmer 20 miliónov korún.
Pracovná činnosť hasičov zahŕňa aj technické zásahy pri mimoriadnych udalostiach. Za šesť mesiacov ich zaznamenali 53. Išlo o dopravné nehody, akcie pri ktorých zachraňovali život a zdravie občanov.
Za rovnaké obdobie sa vyskytlo šesť ekologických havárií, ktoré vznikli po rozliatí ropných produktov na verejných komunikáciách.
Hasiči pomáhajú občanom pri záchrane majetku a zdravia, pričom neraz rozhodujú len sekundy. Nájdu sa však medzi nami ľudia, ktorí sa zabávajú na bezdôvodnom privolávaní zásahovej jednotky. Na základe takýchto kanadských žartíkov hasiči absolvovali desať planých výjazdov. Títo nespratníci si vôbec neuvedomujú, že v tej chvíli môže pomoc potrebovať aj niekto z ich blízkych.
Na bližšie pochopenie práce hasičov sme urobili dve ukážkové cvičenia a predstavili sme svoje majstrovstvo detským i dospelým divákom. To, že naši hasiči majú dobrú fyzickú kondíciu potvrdili aj na okresnej a krajskej súťaži v hasičskom športe.

Ohodnoťte článok: