CIBULÁK 2002

Milan Oravec / Júl 2002 / Prečítané 1551 krát

  Niektoré predstavenia na Cibuláku organizátori už viac rokov po sebe umiestňujú do vonkajších priestorov. Bolo tomu tak aj v tomto roku, i keď miestami daždivé počasie účinkujúcim situáciu značne komplikovalo. Naša snímka je zo sobotňajšieho predstavenia Teatra Tatra Červená čiapočka, alebo klauni všetkých krajín, spojte sa! v Zámockom parku.ktoré si prišlo pozrieť stovky divákov.
                                      


Francúzske pouličné divadlo Compagnie Arthur et Astride na zmoknutom nádvorí zámku čarovalo s ohňom.   Znovu sme videli ten istý obraz ako po minulé roky, do Pezinka prúdili stovky priaznivcov hladných po dobrom divadle a kvalitnej muzike. Niektorí nemuseli ani bližšie poznať program, išli v presvedčení, že aj tentoraz im organizátori naladili všetko na ich strunu.
Darmo, Cibulák je už v našom svete kultúry pojem, má vysokú známku kvality. Pre konzumenta ani po pätnástich rokoch nezovšednel, pretože tvorcovia dôverne poznajú divákov, umožňuje im to experimentovať, prinášať na festival stále nové veci.
Tohtoročné divadelné menu pozostávalo zo siedmich divadiel, štyroch slovenských (Teatro Neline, Túlavé divadlo, GunaGU, Teatro Tatro) a troch zahraničných (francúzskeho Compagnie Arthur et Astride, švajčiarskeho MZdP a českého Divadla Sklep).
Bohatá bola aj hudobná časť, ktorá je príjemným spestrením pre návštevníkov. Samostatný koncert mala česká skupina TUBABU s rytmami západnej Afriky, ďalších šesť skupín vystúpilo v rámci spoločných koncertov.
Nechýbala ani filmová sekcia, v ktorej sa tentoraz premiérovo predstavil mladý slovenský animovaný film.
Keď chceli diváci všetko postíhať, boli priam na roztrhanie, behali po deviatich miestach, ktoré si organizátori na programy vybrali.
Aký bol tohtoročný Cibulák? Trošku zmoknutý, ale opäť skvelý. Vďaka všetkým, ktorí sa oň pričinili.


Ohodnoťte článok: