Jubilejný 15 ročník CIBULÁKU

Peter Bittner / Jún 2002 / Prečítané 2472 krát

   V dňoch 28. - 29. júna sa uskutoční v Pezinku medzinárodný divadelný festival CIBULÁK. Toto tradičné podujatie sa koná pätnástykrát.

Divadlo Sklep (ČR) sa predstaví s pásmom Besídka v doprovode so živou kapelou.   Vznik festivalu sa datuje od roku 1987, spočiatku ako prehliadka amatérskych súborov, neskôr (od roku 1993) sa prezentujú už aj divadlá fungujúce na profesionálnej úrovni. Atmosféra podujatia sa nesie v duchu netradičných žánrov. Originalita a experiment to sú kvality, ktoré návštevník festivalu ocení v nejednom predstavení, prevažne v exteriéroch. Súčasťou programovej ponuky sú aj koncerty, už klasicky robia bodku za každým festivalovým dňom. Z bohatej kroniky minulých ročníkov môžeme spomenúť divadlá: zo zahraničných - Teatre Turbulence (Francúzsko), Noryiuki Sawa (Japonsko), Teatr Novogo Fronta (Rusko), Bolek Polívka, Sklep, Ha - divadlo (všetci ČR), z domácich - Teatro Tatro, Stoka , GUnaGU, PIKI. Hudobní hostia festivalu boli napríklad: Polemic, Richard Muller, Neuropa, Free Faces a ďalší.
Tohtoročný CIBULÁK prináša oproti predchádzajúcim ročníkom niekoľko zmien. Hlavný stan sa prenesie do Mestskej pivnice, kde bude v sobotu aj Off program. Po prvýkrát sa v programovej ponuke objaví bubnový workshop Pezinok - drumtown. Filmová sekcia bude venovaná mladému animovanému filmu.
Na festivale okrem divadiel zo Slovenska (Teatro Tatro, GUnaGu, Túlavé divadlo, Teatro Neline) bonbónikom bude český súbor Sklep, či švajčiarsky projekt MZdP. Už tradične sa divákom predstaví francúzske divadlo - tentoraz Compagnie Arthur et Astride s predstavením Eldtraff. Pódium amfiteátra bude počas piatkovej noci patriť hlavne energickým skupinám SKYLINE (ČR) a MASFEL. Vyvrcholením festivalu bude vystúpenie slovenskej skupiny VIDIEK.
Nuž toto je len niekoľko dôvodov prečo by ste mali zavítať na pezinský CIBULÁK. Pre cezpoľných ešte jedna informácia: je tu možnosť ubytovania za symbolický poplatok.
Neváhajte, CIBULÁK - to je aj vaša možnosť ako sa aspoň na malý okamih povzniesť nad hladinu reality. Hlavný organizátor festivalu - Občianske združenie Pezinské rozprávkové divadlo a spoluorganizátori - mesto Pezinok a KC Pezinok - sa tešia na vašu návštevu. Okrem kvalitného divadla na vás v Pezinku čaká samozrejme špecialita festivalu - omastený chlieb s cibuľou a dobré pezinské víno.
Bližšie informácie o festivale nájdete na internete: www.cibulak.sk .

PROGRAM FESTIVALU

Piatok 28.6.
17.00 Teatro Neline (SR) - Danka a Janka, Hradby na Mladoboleslavskej ul.
18.00 Túlavé divadlo (SR) - Hamlet, alebo nález lebky, Radničné námestie
19.00 TUBABU (ČR) - vystúpenie bubnovej kapely, Holubyho ul.
19.00 TEATRO TATRO (SR) - Červená čiapočka, alebo klauni všetkých krajín, spojte sa!, Zámocký park
20.00 TUBABU (ČR) - workshop - Pezinok Drumtown - ukončený pochodom cez mesto
20.30 MZdP (Švajčiarsko) - GOPF, Veľká sála KC
22.00 Compagnie Arthur et Astride (Francúzsko) - Eldtraff, Nádvorie zámku
23.00 Koncert: SAVE THE COOKIE (SR), SKYLINE (ČR), MASFEL (Maďarsko), Amfiteáter
Sobota 29.6.
11.00 Filmová sekcia - mladý slovenský animovaný film spolu s kapelou Feelme, Malá sála KC
17.00 Teatro Neline (SR) - Rosamunda, Malá sála KC
18.00 Túlavé divadlo (SR) - Macbeth, alebo veľa krvi pre nič, Radničné námestie
19.00 TEATRO TATRO (SR) - Červená čiapočka, alebo klauni všetkých krajín, spojte sa!, Zámocký park
20.00 GU na GU (SR) - English is Easy, Csaba is Dead, Malá sála KC
20.30 MZdP (Švajčiarsko) -GOPF, Veľká sála KC
21.30 Divadlo SKLEP (ČR) - Besídka, Estrádna sála KC
21.45 Compagnie Arthur et Astride (Francúzsko) - Eldtraff, Nádvorie zámku
23.00 Koncert: SEVEN DAYS TO WINTER (SR), TOO MUCH (SR), VIDIEK (SR), Amfiteáter.

Ohodnoťte článok: