Bohatá žatva úspechov

mh / Máj 2002 / Prečítané 1627 krát
  Dňa 11. mája sa konali v Nitre Majstrovstvá Slovenska v karate detí a mládeže. Keďže išlo o vyvrcholenie sezóny, pretekári sa na podujatie pripravovali veľmi starostlivo. Na šampionáte sa zúčastnili iba tí, ktorí sa v priebehu tohtoročnej sezóny dokázali v Slovenskom pohári umiestniť do 4. miesta.
Mladí pezinskí karatisti si pod starostlivým vedením tria trénerov - Miroslava Horáka (hlavný tréner), Michala Peniaka a Karola Tahotného, vybojovali účasť sedemnásti. Poctivú prípravu v tréningu, nakoniec, zúročili do vynikajúcich výsledkov.
Titul Majster Slovenska za účasti 150 pretekárov získali: Natália Gavorníková v kata (súborné cvičenie) v kategórii žiačok, Alena Hupková v kumite (športový zápas) v kategórii do
rasteniek +53 kg, Zuzana Gregušová v kumite žiačky +160 cm, Patrik Remenár v kumite žiaci -170 cm, družstvo dorasteniek v kumite (A. Hupková, M. Kohútová, Z. Gregušová), družstvo žiakov v kumite (P. Lukáč, P. Remenár, M. Žilinský). Vicemajstrami sa stali: Michaela Kohútová, Miroslav Černák, Peter Lukáč, Martin Žilinský a družstvo žiačok v kata. Bronz získali: Marcela Tahotná (v kata i kumite), Lukáš Kuchta a družstvo dorasteniek v kata.
Na Majstrovstvách Slovenska v Nitre sa zúčastnilo 26 klubov, náš klub sa umiestnil na prvom mieste.

Ohodnoťte článok: