Siedmy basketbalový titul

Máj 2002 / Prečítané 1686 krát
Hádam ešte nikdy nezískali basketbalisti Slovakofarmy Pezinok titul majstra Slovenska tak jednoznačne ako v tejto sezóne. V základnej časti iba jeden krát prehrali a vo vyraďovacej časti play off neokúsili trpkosť prehry ani raz.
Najskôr v semifinále zdolali MBK Komárno 2:0 na zápasy (doma 108:69 a vonku 103:88) a potom ich už vo finále čakal tradičný rival Chemosvit Svit.
Prvé dva zapasy na pezinskej pôde mali celkom jednoznačný priebeh. Pezinčania podali veľmi koncentrovaný výkon a hosťujúcim hráčom neumožnili ani náznakom rozmýšľať o úspechu. Výborná a agresívna obrana pezinských hráčov dostávala hostí často do beznádejných situácií. V druhom polčase 1. zápasu už síce Pezinčania šetrili sily a tak rozdiel v skôre bol ešte pre Sviťanov lichotivý (86:54). Zato v druhom zápase už domáci súpera nešetrili a uštedrili mu debakel 111:57.
O titul sa zaslúžili:
Vladimír Kuznecov, Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Roman Krämer, Pavol Weiss, Marijan Kraljevič, Vladimír Hovaňák, Dragan Ristanovič, Ondrej Šoška, Aramis Naglič, Branislav Tomek, Jozef Suchoň, tréner Ľubomír Urban a jeho asistent Milan Černický. V priebehu sezóny obliekli pezinský dres aj Denis Mujagič, Titus Warmsley, Peter Háger a Jozef Radakovič.

Ohodnoťte článok: