Odovzdali do užívania turistickú rozhľadňu

Milan Oravec / Máj 2002 / Prečítané 1748 krát
Veľkú zásluhu na vybudovaní rozhľadne na Veľkej homoli majú Milan Ružek a Anton Macháček (vľavo).   V nedeľu 19. mája sa uskutočnila slávnosť odovzdania turistickej rozhľadne na Veľkej homoli verejnosti. Zúčastnili sa na nej primátori Pezinka, Modry, všetci zainteresovaní na výstavbe, brigádnici, prispievatelia, sponzori a stovky občanov a turistov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Oficiálnu časť ukončili prestrihnutím pásky a slávnostným prípitkom.

Medzi účastníkmi vládla výborná nálada, mnohí z prítomných nešetrili slovami chvály a uznania, spontánne prejavovali radosť z nádherného diela.
Vari najobletovanejším človekom v ten deň bol 72-ročný Milan Ružek, iniciátor výstavby rozhľadne, človek, ktorý má najväčšiu zásluhu na tom, že v Malých Karpatoch túto turistickú atrakciu máme. Odpovedal na otázky, podpisoval desiatky prospektov s fotografiou objektu.
"Je to v mojom živote, po narodení, hádam najvýznamnejšia chvíľa. Som veľmi milo prekvapený, s akým záujmom sa toto dielo u verejnosti stretlo. Splnila sa moja veľká túžba, a som veľmi rád, že sa tým naplnili aj snahy mojich predchodcov, ktorí sa v roku 1929, keď som sa narodil, usilovali na tomto mieste rozhľadňu vybudovať. Podarilo sa to až teraz. Je potešujúce, že medzi návštevníkmi je veľa mladých ľudí, dokonca som stretol aj cudzincov," povedal nám M. Ružek.
Rozjarený turistický nadšenec dodal, že by ho potešilo, keby ľudia na rozhľadňu chodili a urobili tak čosi aj pre svoje zdravie. Odmenou im bude nádherný pohľad z 21-metrovej výšky a príležitosť spoznávať široké okolie.

Ohodnoťte článok: