NA HODOCH V GRINAVE

Máj 2002 / Prečítané 1832 krát

   Hody v tradičnej podobe - s kolotočmi, strelnicami, stánkami so suvenírmi a sladkosťami, pomaly v našom meste už vymizli. Pezinčania si ich vraj prepili (ešteže nám zostali veľkolepé Vinobrania), tradíciu uchovávali len na Cajle a v Grinave, ktoré boli predtým samostatnými obcami (Cajla do 1. januára 1948 a Myslenice teraz Grinava do júla 1975).
Na Cajle však už hodová tradícia úplne zanikla, o jej udržiavanie sa snažia len v Grinave. Obnovené hodové akcie tu do roku 2000 organizoval futbalový klub GFC (v r. 1999 v spolupráci s farským úradom). Vlani hody neboli, ale v tomto roku sa už opäť konali, ich organizátormi boli Grinavský občiansky výbor a GFC.
   Dvojdenný program v areáli ihriska bol prevažne futbalový, ťahákom mal byť zápas starých pánov Grinavy s Radošinským naivným divadlom. Mužstvo súpera však tvorili prevažne bývalí ligisti. Tí ktorí boli zvedaví na známejšie tváre z RND i sľubovanú účasť Ibrahima Maigu (po havárii ležal v nemocnici) boli možno trošku sklamaní, ale futbal sa hral dobrý. Na hodoch boli kolotoče, bohatý program detí z materskej školy, živá hudba, vládla tu celkove dobrá nálada. Hody sa teda vydarili a Grinavčania nás na záver ubezpečovali, že ich iste zorganizujú aj v budúcom roku.


Ohodnoťte článok: