DEŇ MLADEJ BOLESLAVI

Máj 2002 / Prečítané 1683 krát
  V apríli sa uskutočnil v Pezinku Deň Mladej Boleslavi. So známym českým mestom máme priateľské partnerské kontakty od roku 1949. Z oficiálnej roviny medzi predstaviteľmi miest prerástli do osobných stretnutí občanov, členov spoločenských organizácií, škôl, dôchodcov. Z oficiálneho otvorenia Dňa Mladej Boleslavi a výstavy Pohľady a storočia v Dome kultúry v Pezinku.Veľmi úzke a časté sú kontakty medzi pracovníkmi kultúry.
Aj podujatia Dňa Mladej Boleslavi v Pezinku boli zamerané na kultúru. V programe boli vystúpenia bábkového DIVADLA Z PUDY Františka Pešána Čertovské hromování (v roku 1998 ocenené hlavnou cenou na festivale Miniteatro v Havířove), koncert dychovej hudby JIZERANKA a kapely M.B.A. - BAND spolu s Pezinčanmi z Maybe.
Mimoriadnu pozornosť vzbudila výstava fotografií POHLEDY A STOLETÍ v Dome kultúry, ktoré zachycujú meniacu sa tvár Mladej Boleslavi od začiatku minulého storočia až po súčasnosť. Na vernisáži výstavy sa zúčastnili predstavitelia oboch miest na čele so starostom Jaroslavom Polívkom a primátorom Ivanom Pesselom.
Aj toto podujatie bolo veľmi cenným príspevkom do vienka dlhoročných partnerských kontaktov Pezinka a Mladej Boleslavi.

Ohodnoťte článok: