Chrámová pieseň ovládla májový Pezinok

Máj 2002 / Prečítané 1735 krát

Na záver sobotňajšieho galakoncertu vystúpili všetci účastníci festivalu s dvomi spoločnými piesňami.   V prvý májový víkend bol Pezinok opäť dejiskom nádherného podujatia. Po dvoch rokoch sa tu konal - už po štvrtýkrát - medzinárodný festival chrámovej hudby AD UNA CORDA. Hlavní organizátori z rovnomenného občianskeho združenia, ktorí účasť zborov zabezpečovali, mali aj tentoraz šťastnú ruku pri výbere účinkujúcich zo Slovenska i zo zahraničia. Pozvali zbory z Bratislavy, Nitry, Hradca Králové, Mladej Boleslavi a z Viedne. Nechýbal, samozrejme, domáci Ad Una Corda.
V rámci otváracieho koncertu vo štvrtok večer v chráme Premenenia Pána vystúpili Ad Una Corda a Pueri novi z Hradca Králové. Ako hosť sa predstavil Martin Babjak.
V piatok hosťovali zúčastnené zbory aj v okolí Pezinka. V sobotu najviac lákal Galakoncert, v rámci ktorého v preplnenom kostole vystúpili všetky zbory. Výborný koncert uzatvorilo spoločné vystúpenie.
Bodkou za vydareným festivalom boli záverečné duchovné piesne na nedeľňajšej bohoslužbe, na ktorej sa zúčastnili všetky zbory.
Návštevníci festivalových koncertov boli s výkonmi spevákov veľmi spokojní a často ich odmeňovali spontánnym potleskom.


Ohodnoťte článok: