ORBIS HARMONIAE - Svet harmónie

Jiří Vitáloš, Dana Fehérová / Apríl 2002 / Prečítané 2233 krát
Začiatok nového milénia priniesol mnohé udalosti, ktoré sa javia ako prevratné a určujúce pre ďalšie smerovanie ľudstva. Každodenné zmeny a prispôsobovanie sa novým situáciám prináša okrem stresu a naháňania aj radosť a úľavu. Neviem, či sa predpovede mystikov naplnia tak, ako nám ich predostreli, ale som si istý, že sme to my, ľudia, ktorí riadia beh dejín. V každodenných problémoch zabúdame na seba a svojich blížnych a tlačíme do popredia veci, ktoré slúžia na prospech silám, čo nás privádzajú každodenne na hranu života. Je to možno prehnané tvrdenie, ale rovnaké ako pesimistické zhodnotenie súčasnej situácie. Dúfam, že množstvo udalostí, ktoré sa tlačia do popredia, nám neodoberú chuť a silu venovať sa činnostiam, ktoré nás majú priviesť k pokoju a harmónii duše.
O harmónii a pokoji má byť aj 3. ročník ORBIS HARMONIAE - Sveta v harmónii, ktorý ponúka možnosť na niekoľko hodín vytvoriť cestu k novému poznaniu a pokoju. Pre tých, ktorí váhajú, ako stráviť jeden víkendový deň, je pripravený zaujímavý program s možnosťou nájsť odpovede na otázky, ktoré si kladieme mnohokrát denne.
Hlavným a sprievodným programom sa organizátori snažia vytvoriť priestor pre širokú skupinu ľudí hľadajúcich pokoj a harmóniu. Prednáškami, terapiami, masážami môžu návštevníci vyplniť celý deň. Priestory Domu kultúry sa v tento deň premenia na útulnú kočovnú čajovňu, vyhradené priestory budú určené pre tých, ktorých trápia každodenné neduhy. Diskusné fórum už tradične ponúka možnosť bližšie sa oboznámiť s témami prezentovanými na hlavnom a vedľajšom programe. Široká bude aj ponuka ezoterických pomôcok, kníh a čajov. Posedenie pod veľkou pyramídou nám dodá potrebnú energiu a šamanskými rituálmi sa prenesieme do čias našich predkov. Ak ste našli niečo, čo vás zaujalo, srdečne vás pozývame v sobotu 18. mája do priestorov Domu kultúry na Holubyho 42 v Pezinku.

Hlavný program:
9.00 - 10.30 Všetko o meditácii - Tibor Geljen
10.45 - 12.00 Veľká pyramída a kráľovná zo Saaby odhaľujú svoje tajomstvá alebo pravda a lož v dejinách ľudstva - Dr. Emília Nemcová
12.30 - 13.30 Dimenzie ľudského života - miesto hudby pri relaxácii - Doc. PhDr. Igor Spišiak
13.45 - 15.00 Inkvizícia a strach z neznáma - Peter Wittgrúber
15.15 - 17.00 Kabala - židovské mystické učenie - Ľudovít Pivarči
17.15 - 18.30 Mandala ako produkt pri terapii jednotlivca - Rudolf Sklenár
18.30 - 20.00 Slovenské tradície keltského šamanizmu - Karol Dado z Centra pre štúdium šamanizmu
20.00 Šamanské bubnovanie


Ohodnoťte článok: