SPÝTALI SME SA MILANA RUŽEKA, iniciátora výstavby rozhľadne na Veľkej homoli

Apríl 2002 / Prečítané 1536 krát

Milan Ružek   Kedy bude rozhľadňa oficiálne sprístupnená verejnosti?
- Hoci rozhľadňu od jej dokončenia navštívilo už stovky ľudí, oficiálne otvorenie sa uskutoční až v nedeľu 19. mája o 13. hodine. Tomuto bude predchádzať 16. mája v Múzeu Ľudovíta Štúra v Modre otvorenie výstavy História turistiky v Modre a v pezinskom okrese a výstavy Ako sme budovali rozhľadňu na Veľkej homoli.
Všimli sme si, že pri rozhľadni je ešte stále uložený drevený stavebný materiál...
  - Áno, staviame z neho prístrešok pre návštevníkov. Ocenia ho najmä v horúcich dňoch alebo pri daždivom počasí. Miesto pri stoloch nájde 40 ľudí. Čakajú nás ale aj ďalšie drobné stavebné práce, napríklad musíme dokončiť impregnáciu dreva na samotnej rozhľadni. Musíme urobiť nové turistické značenie, lebo doterajšie turistické chodníky viedli mimo Veľkej homole. Ide o červený chodník Pezinok - Modra, zelený chodník Pezinok - Zumberg - Kuchyňa, modrý chodník z Modry na Veľkú homolu. Pri rozhľadni umiestnime smerovník s informačnými prvkami, ďalšie informácie o stavbe, o Malokarpatskom regióne a turistike v Malých Karpatoch.
Aký je najvýhodnejší prístup k rozhľadni z pezinskej strany?
  - Po červenom chodníku, ktorý vedie z Pezinka do Modry cez Troch jazdcov. Kto má záujem o pohodlnejší výstup doporučujem zelený chodník zo Zumbergu.


Ohodnoťte článok: