Slovakofarma vo finále Česko-Slovenského pohára

December 2001 / Prečítané 1925 krát
  V dňoch 29.11. - 1.12. sa v Pezinku hrala jedna z dvoch semifinálových skupín 1. ročníka Česko-Slovenského pohára v basketbale. Okrem domácej Slovakofarmy mohli diváci vidieť aj tri české mužstvá - Spartu Praha, NH Ostrava a SČP Ústí nad Labem.
Vladimír Kuznecov v obkľúčení hráčovKK Igokea Aleksandrovac.    Pezinčania potvrdili svoje vysoké ambície v tejto súťaži a suverénne zvíťazili vo všetkých troch zápasoch, čím si zabezpečili postup na finálový turnaj, ktorý sa bude hrať v januári. Spolu s nimi postupuje NH Ostrava. V pezinskom družstve sa predstavil na turnaji ďalší nový hráč - americký rozohrávač Titus Jeremy Warmsley (1976/180), ktorý svojimi výkonmi presvedčil vedenie klubu, aby ho angažovalo. Mínusom však bolo, že po návrate na palubovku sa opäť zranil Denis Mujagič. Ten je už po artroskopickej operácii kolena a táto sezóna sa už preňho zrejme skončila..
Rýchlym tempom pokračuje aj ďalšia súťaž - Saportov pohár. V utorok 4. decembra sa na pezinskej palubovke predstavil tím KK Igokea Aleksandrovac (Bosna a Hercegovina). V zápase dvoch rozdielnych polčasov triumfovali nakoniec Pezinčania 62:58. Týmto víťazstvom sa Slovakofarma dostala na čelo D-skupiny Saportovho pohára A práve o prvé miesto skupiny sa odohrával boj v gréckom Solúni, kde Pezinčanov hostil domáci Iraklis. Naši hráči senzačne zvíťazili po výbornom výkone najmä v obrane (66:62) a po polovici bojov vedú D-skupinu. Verme, že svoje kvality potvrdia aj v zostávajúcich zápasoch a do ďalších bojov.postúpia z výhodnejšej pozície ako v minulých sezónach.

Ohodnoťte článok: