Historický úspech pezinského džuda

jt / December 2001 / Prečítané 1563 krát
Športová hala Butterfly v Rači bola dejiskom semifinálových a finálových bojov družstiev mužov v džude. Favoritom šampionátu bolo družstvo Pezinka, ktoré postúpilo do play off z prvej priečky.
reprezentanti Pezinka na račianskom šampionáte v džude   Titul sa však našim džudistom nepodarilo získať, vo finále podľahli banskobystrickým vojakom. V silnom tíme súpera štartoval aj slovenský reprezentant Marek Matuszek, ktorý pochádza z Pezinka.
V prvom zápase naši nastúpili proti Prešovu. Východniarov doslova prevalcovali a po víťazstve 6:1 postúpili do finále. Tu narazili na Duklu Banská Bystrica. Po troch finálových bojoch bol stav 2:1 v náš prospech, ale potom sa začali presadzovať vojaci, ktorí nakoniec vyhrali 5:2.
Na príčinu zlyhania vo finále sme sa spýtali šéftrénera Pezinka Jozefa Tománka:
- Bola to pre nás historická príležitosť, veď Pezinok doteraz medailu zo šampionátu nemal. Mali sme však smolu, že sa nám zranili niektorí pretekári, čo Bystričania vo finále využili. S účinkovaním nášho družstva som aj tak veľmi spokojný, považujem ho za veľký úspech pezinského džuda. Verím, že v budúcom roku budeme mať aj kúsok športového šťastia.

Ohodnoťte článok: