Napísali ste nám...

Mgr. Alena Berezňáková, Š.P., IF / December 2001 / Prečítané 2080 krát

 •    Obraciam sa na Vás s troma záležitosťami, ktoré ma trápia, alebo mám voči ním výhrady.
     Najskôr k otázke, ktorú ste v mene istých poslancov položili v minulom čísle Pezinčana, ohľadom organizovania Vinobrania v Pezinku každý rok. Myslím si, že netreba zatiaľ vymýšľať, stačí keď táto akcia bude u nás každé dva roky. V tejto zlej ekonomickej situácii to nemôže predsa mestu ani nám občanom prospieť.
  Mám výhrady tiež k zvyšovaniu poplatkov za odvoz domových odpadov. Smetia máme rovnako (aspoň u mňa) a poplatky idú každý rok hore. Myslite aj na obyčajných ľudí, ktorí žijú od výplaty k výplate a nemajú už ani na základné životné potreby.
  Chcela by som tiež upozorniť našich poslancov a zodpovedných pracovníkov mesta, že od Vinobrania na Slnečnej ulici vyteká z uličného potrubia voda, ktorá steká až na Seneckú ulicu. Tu sa vytvára kaluž a je problém prejsť cez priechod na druhú stranu cesty. Upozorňovali sme na to aj vodárov, ale do dnešného dňa poruchu nikto neodstránil. Verte, nás občanov viacej trápia takéto problémy, ako to, či bude Vinobranie každý rok.
                                                                                                  

 •    O tom, že úcta k starším nie je pre mladšiu generáciu len prázdne gesto som sa presvedčila 16. novembra, keď som po náhlom závrate hlavy padla na chodník na Záhradnej ulici. Keďže pád bol veľmi silný a bolestivý, nemala som šancu sama sa zdvihnúť zo zeme.
  Pomoc prišla v podobe mladého muža, ktorý vystúpil z auta, pomohol mi vstať a poskytol mi patričnú starostlivosť.
  Chcem veľmi úprimne poďakovať Pavlovi Schwarzovi z Moyzesovej ulice za jeho prístup a nezištnú pomoc.
                                                                                

 •    Dňa 27. novembra sa uskutočnilo v Malokarpatskom múzeu v poradí už ôsme kulinárno-národo-pisné stretnutie Ako to robili naše babky. Ide o podujatia, pri ktorých pracovníčky múzea oživujú zabudnuté dnes už menej používané recepty - slovom i praktickou ukážkou. Nie je to však len o poznaní alebo o jedle. Je to aj o zastavení v zabehnutom kolotoči života aj o stretnutí s milými ľuďmi v príjemnej atmosfére. Preto je zarážajúce, že len tak málo žien si nájde chvíľku času na tieto skutočne zaujímavé stretnutia.
  Napriek tomu to pracovníčky múzea na čele s pani riaditeľkou Danou Kopálovou nevzdávajú a v dvojročnej tradícii chcú pokračovať aj v budúcom roku.
  Ďakujem im za doterajšiu prácu a želám im veľa elánu pri príprave ďalších podujatí, ale s väčším záujmom zo strany verejnosti.
                                                        


Ohodnoťte článok: