K urnám prišlo málo voličov

December 2001 / Prečítané 2071 krát

   V sobotu 1. decembra sa uskutočnili prvé regionálne voľby na Slovensku. Poznačila ich nezvyčajne nízka účasť voličov. Voliť prišlo v rámci Slovenska 26 percent, v Bratislavskom kraji 24 percent, v okrese Pezinok a v samotnom Pezinku len 22 percent voličov.
   V okrese Pezinok, ktorý bol v Bratislavskom kraji samostatným volebným obvodom, sme volili župana a štyroch poslancov do regionálneho parlamentu.
Najvyšší počet hlasov zo 14 kandidátov na župana v našom okrese získal Milan Čič (4299), kandidát koalície - HZDS, Smer, SDĽ, SOP, SZS. Druhý s počtom hlasov 3881, sa umiestnil Ľubo Roman, kandidát koalície - SDKÚ, KDH, ANO, SMK, DS. Celkovým víťazom v kraji sa stal Ľ. Roman, ktorý získal 55,13 percenta všetkých hlasov, (ako jediný na Slovensku bol zvolený už v prvom kole).
Vo voľbách do regionálneho parlamentu za okres Pezinok kandidovalo 26 kandidátov na štyri poslanecké posty. Najviac hlasov získali a poslancami sa stali: Ivan Pessel 3732 (koalícia SDKÚ, KDH, ANO, SMK, DS), Richard Demovič 3660, Stanislav Sobota 2922, Peter Červenka 2537 (všetci traja z koalície - HZDS, Smer, SDĽ, SOP, SZS.
Viac sa dočítate na str. 3.


Ohodnoťte článok: