Slovakofarma úspešne do novej sezóny

November 2001 / Prečítané 1325 krát
Basketbalisti Slovakofarmy vstúpili do novej sezóny až nad očakávanie úspešne. Dokazujú nielen svoju suverenitu na slovenských palubovkách, ale dobre reprezentujú aj v Saportovom pohári.
Hoci sa mužstvo formovalo ešte aj v poslednom týždni pred začatím slovenskej ligy, víťazstvá v lige sú až neuveriteľne jednoznačné. Jedinou výnimkou bol zápas v Lučenci, kde domáci po bojovnom výkone prehrali o 8 bodov. Na domácej palubovke však Pezinčania drvia svojich súperov agresívnou obranou, peknými rýchlymi protiútokmi a dobrou streľbou. Dokonca aj minuloročný vicemajster Chemosvit Svit odišiel z Pezinka so zahanbujúcim debaklom 108:55. Tieto výsledky naznačujú, že kvalita slovenskej najvyššej súťaže neustále klesá a že zápasy v nej sú len veľmi slabou prípravou na Saportov pohár.
Fanúšikovia preto s veľkým napätím očakávali prvé vystúpenia v Saportovom pohári a hlavne sa tešili na kvalitný basketbal. Na prvý zápas družstvo cestovalo do Belehradu, kde sa stretlo s domácim Železnikom. Menším prekvapením bola výhra 92:81, avšak tá bola podložená výborným kolektívnym výkonom v obrane a veľmi dobre hrajúcim a strieľajúcim Nagličom (32 bodov).
Na druhý zápas hráči cestovali na Cyprus, kde im bol súperom tím Keravnos Keo Nikózia. Domácim síce pred zápasom odišla najväčšia hviezda M. Smith, ale ani to neznížilo ďalší skvelý výkon celého nášho mužstva. Opäť dobrá obrana, individuality v útoku a dobré vedenie trénerov priviedli mužstvo aj napriek nepriazni rozhodcov k druhému víťazstvu (87:54). Jediným tieňom stretnutia boli zranenia Mujagiča a Šošku. Ako sa neskôr ukázalo obaja veľmi chýbali v domácom zápase s mladým družstvom Splitu. Hráči nezvládli podľa slov trénera Urbana zápas psychicky najmä v príprave a ako ukázal zápas, nestačili reagovať ani na skvelú fyzickú pripravenosť Spliťanov. Ale treba uznať, že ich víťazstvo bolo zaslúžené. Pezinskí fanúšikovia však dúfajú, že najbližší domáci zápas, v ktorom privítame 4.12. Igokeu Aleksandrovac sa už skončí víťazstvom našich hráčov.

Ohodnoťte článok: