ČLENKY KLUBU VENUŠA V TATRÁCH

A. Mrázová / November 2001 / Prečítané 2162 krát
  Liga proti rakovine SR v spolupráci s bratislavským klubom Venuša organizovali v októbri t.r. jednotýždňový rekondičný pobyt pre dvesto žien, ktoré sú po operácii prsníka, onkologickej liečbe a sú členkami klubov pri Lige proti rakovine. Ministerstvo práce a sociálnych vecí SR a LPR SR hradili takmer 90 percent z hodnoty rekreačného poukazu.
V Tatranských Matliaroch sa zišli ženy z devätnástich klubov Slovenska. Z nášho svojpomocného klubu Venuša Pezinok sa na pobyte zúčastnilo osem členiek. Počasie bolo celý týždeň nád herné a tak Hotel Hutník nám slúžil iba na raňajky, večere a spánok. Celé dni sme trávili na tatranských turistických chodníkoch, pri plesách, vodopádoch, v osadách. Jeden deň sme boli na výlete v Poľsku. Súčasťou pobytu boli aj večerné stretnutia, odborná prednáška a kúpanie v bazéne.
Priznávame sa, že hlavne po našej prvej túre na Zelené pleso, sme boli dosť unavené a večer sme nevedeli, či ráno budeme mať ešte chuť na vychádzky. Mali sme. Večerný kúpeľ a masáž našich končatín s rôznymi gélmi, boli také účinné, že po nočnom odpočinku sme ďalší deň znovu vykročili na turistický chodník.
Bratislavské "Venuše" absolvovali doteraz sedem takýchto pobytov. Dúfame, že aj my budeme v tejto činnosti pokračovať, a tešiť sa z toho, čo ešte po našich trápeniach dokážeme. Domov sme sa vrátili s pľúcami predýchanými čerstvým vzduchom a bohatšie o skúsenosti z rozhovorov s účastníčkami pobytu s touto diagnózou.
Hovoriť o svojich problémoch a tým sa zbaviť pocitu izolácie a osamelosti, ísť v ústrety smerom k druhým, je stále aktuálne aj pre ďalšie pezinské ženy, ktoré sú po ablácii prsníka. Príďte medzi nás. Telefonický kontakt 640 2561.

Ohodnoťte článok: