Prezentačné podujatie pekárov

September 2001 / Prečítané 1800 krát

   Novinkou na pezinskom Vinobraní, ale i na Slovensku vôbec, bude propagačná, prezentačná akcia pekárskeho umenia pre verejnosť pod názvom Chlieb a víno. Na bližšie podrobnosti sme sa spýtali predsedu organizačného výboru Ing. Vojtecha Gottschalla (na obr.), ktorý je podpredsedom Cechu pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska.

Aký cieľ sledujete touto pekárskou šou?
- Ide nám predovšetkým o propagáciu nášho remesla. Svoju zručnosť predvedú výlučne pekári z malých a stredných pekární. Chceme návštevníkom ukázať, že pekárstvo je remeslo čisté, poctivé ale aj ťažké a zaslúži si obdiv a ocenenie. Touto akciou by sme radi vyslali tiež signál do sveta, že budeme rovnocennými partnermi po vstupe do Európskej únie.

Kto sa zúčastní na tejto prezentácii?
- Budú to pekári zo štyroch európskych krajín. Z Rakúska prídu dva tímy - jeden z Horného Rakúska z mesta Wels, druhý bude z Ricemont klubu Rakúska, ktorý združuje najlepších rakúskych pekárov. Českú republiku bude zastupovať firma Continua Praha, čerstvý víťaz tohtoročnej prestížnej pekárskej súťaže Pardubický chlieb. Maďarsko bude zastúpené Cechom pekárov Maďarska. Zo Slovenska sa predstavia pekári z H.R.V Čadca, Kroasan Veľké Rovné, Lactoprot Košice, Hapeko Kolárovo a F+K Komárno. Každý z účastníkov sa bude prezentovať svojimi krajovými špecialitami.

Kde sa bude akcia konať?
- Pred hotelom Grand bude postavený stan, ktorý bude rozdelený do dvoch sektorov. V jednom bude výrobná a predvádzacia časť, v druhom sí budú môcť návštevníci posedieť a ochutnať čerstvé pekárské výrobky a občerstviť sa. Za primeranú cenu poskytneme rôzne pekárské špeciality, ale aj víno, či minerálku, kofolu a kávu. Každý bude môcť v priebehu jednej hodiny zjesť a vypiť, koľko sa mu bude ráčiť.

Kedy sa prezentácia uskutoční?
- V piatok 21.9. od 18. do 21. hod., v sobotu od 9. do 21. hod. a v nedeľu od 9. do 18. hod.

Ohodnoťte článok: