Vítajte na oberačkových slávnostiach

Ing. Ivan Pessel / September 2001 / Prečítané 1917 krát

Vítajte na oberačkových slávnostiach

   Opäť po roku, keď vinohradníci po ťažkej celoročnej práci vchádzajú do slnkom zaliatych viníc na malokarpatských stráňach, aby pozberali sladké zlatisté strapce úrody hrozna a ožíva celý Malokarpatský región, mesto Pezinok sa stáva centrom sviatku oberačkových slávností Vinobranie 2001. Zo skorých odrôd hrozna začína "šuškať" v pivniciach tradičný burčiak, zárodok kvalitného a presláveného vína z našej oblasti. Celý Malokarpatský región a zvlášť naše mesto sa stáva hostiteľom všetkých milovníkov dobrého vína, veselosti, kultúry a pohostinnosti príznačnej pri tomto sviatku.
   Srdečne vítame v Pezinku všetkých návštevníkov, vinohradníkov a vinárov, podnikateľov, kultúrne súbory, umelcov, zahraničných a domácich hostí, všetkých ktorí spoločne s občanmi nášho mesta oslávia tento sviatok. Teší nás najmä prítomnosť našich tradičných priateľov z Mladej Boleslavi a nových družobných miest Neusiedl am See z Rakúska a Mosonmagyaróváru z Maďarska.
Sme radi, že sú tu s nami predstavitelia Združenia Malokarpatskej vínnej cesty, ktorí spoločne s Malokarpatským osvetovým strediskom, starostami a primátormi miest a obcí nášho regiónu a partnermi z Rakúska s finančnou grantovou pomocou PHARE, vyznačili a symbolicky prepojili Malokarpatskú vínnu cestu s vínnymi cestami v Rakúsku.
Okrem tradičných kultúrnych, spoločenských, odborných a záujmových podujatí spestrí ponuku zaujímavostí Vinobrania aj Cech pekárov západoslovenského regiónu predstavením svojich špecialít a ochutnávok výrobkov majstrov pekárov nielen vlastných, ale i partnerov majstrov pekárov z Maďarska, Rakúska, Nemecka a Francúzska.
I touto cestou sa chceme poďakovať našim občanom, generálnemu sponzorovi Malokarpatskému vinárskemu podniku, organizátorom kultúrnych podujatí a všetkým, ktorí pripravili pre našich hostí neopakovateľnú, krásnu atmosféru oberačkových slávností.
Želáme všetkým návštevníkom Vinobrania, aby spoločne s nami strávili tieto sviatky s radosťou, veselosťou a dobrou mysľou pri ochutnávaní dobrého vína, gastronomických špecialít a pri sledovaní kultúrnych a spoločenských podujatí.
Vitajte v Pezinku! Cíťte sa u nás príjemne a v dobrej vôli šírte slávu nášho vinorodého kraja, dobrého vína pohostinných ľudí aj vo vašich domovoch.

Ohodnoťte článok: