Tri zlaté z medzinárodnej súťaže

jcp / September 2001 / Prečítané 1794 krát
V nedeľu 26. augusta sa konal v Banskej Bystrici medzinárodný turnaj v džude mužov Veľká cena SNP. V pomerne silnej konkurencii siedmich európskych štátov Pezinčania obstáli veľmi dobre, keď v troch zo siedmich váhových kategórií získali zlaté medaily. Vo váhovej kategórii do 66 kg Marek Matuszek, do 73 kg Jozef Tománek a do 81 kg Martin Tománek.
Takýto výrazný úspech Pezinčania na mužskom medzinárodnom tatami ešte nezaznamenali. Naši mali však aj smolu, ktorá začala už týždeň pred súťažou, keď si Markovics obnovil staré zranenie kolena. Ešte horšie na súťaži pochodil Rasťo Neu, ktorý si v boji o bronz v kat. do 81 kg natiahol slabiny a Michal Paríšek (do 73 kg) v súboji o postup do finále si vážne zranil lakeť. Obaja museli pre zranenie zo súťaže odstúpiť. Zo zranení sa budú liečiť asi šesť týždňov, čo môže ovplyvniť doterajšie úspešné pôsobenie 1. JUDO CLUBU Pezinok v 1. SNL.
BK Pezinok pozýva do svojich radov žiakov 4. - 7. ročníkov ZŠ z Pezinka a okolia. Informácie osobne v ŠH  na Holubyho alebo  na tel. č.: 641 28 58.

Ohodnoťte článok: